Zespół ocenił stan bezpieczeństwa w Radomsku

Zespół ocenił stan bezpieczeństwa w Radomsku Fot. UM Radomsko

7 lipca, w Urzędzie Miasta w Radomsku, spotkali się członkowie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Przedmiotem posiedzenia była ocena stanu bezpieczeństwa na terenie Radomska w związku z epidemią koronawirusa i podsumowanie roku 2019 w zakresie bezpieczeństwa publicznego.

Komenda Powiatowa Policji i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej podzielili się z pozostałymi członkami komisji statystykami dot. zdarzeń, wypadków i innych zagrożeń jakie zaistniały na terenie miasta w 2019 r.

Prezydent Jarosław Ferenc zwrócił uwagę, że wg danych wojewódzkiej komendy w Łodzi radomszczańska policja jest jedną z trzech najskuteczniejszych jednostek w naszym regionie pod względem wykrywalności przestępstw.

Z raportu strażaków pozytywną informacją był fakt, że w ubiegłym roku nie było ani jednej ofiary śmiertelnej pożaru. Nie było również żadnych ofiar zatrucia tlenkiem węgla - w wielu przypadkach w porę zaalarmowały czujki, na co zwrócił uwagę przedstawiciel radomszczańskiej straży.

Jako stabilną ocenia sytuację epidemiologiczną w regionie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Posiedzenie komisji to była również dobra okazja do omówienia współpracy między poszczególnymi podmiotami odpowiadającymi za bezpieczeństwo w mieście i propozycje mające tę współpracę usprawnić.

info: UM Radomsko

Więcej o:
zespół zarządzania kryzysowego w radomsu urząd miasta w radomsku bezpieczeństwo w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE