Zecer - wykreślony z rejestru zawodów

Zecer - wykreślony z rejestru zawodów Fot. M. Kołaczkowski

Muzeum Drukarstwa Rodziny Kamińskich w Radomsku obchodzi w tym roku 5-lecie swojej działalności.

W czwartek 15 lutego o godz. 17.00 w siedzibie Muzeum Drukarstwa odbędzie się jubileuszowe spotkanie. W programie znajdzie się okolicznościowa wystawa pokazu druku.

- Nasze muzeum to wyjątkowa ekspozycja. Jak ja to określam jest namacalna - opowiada Patryk Kamiński, prezes Fundacji Muzeum Drukarstwa Rodziny Kamińskich.

- Eksponaty, maszyny drukarskie wszystkie są sprawne i w zasięgu ręki zwiedzających. Nie odgrodzone taśmą, można je dotknąć. Wyglądają jakby przed pięcioma minutami zostały wyłączone. Nie są pomalowane i odrestaurowane, ale przykurzone patyną czasu, ubrudzone farbą drukarską. Dzisiaj są już na zasłużonej emeryturze w historii drukarstwa. Tak jak na przykład wykreślony już z rejestru zawodów zecera (w drukarniach nie ma już pracowników, którzy zajmowali się składem czcionki na potrzeby druku typograficznego - przyp. red.). Dzisiaj to grafik komputerowy - opowiada Patryk Kamiński.

Premierowa rozmowa z Patrykiem Kamińskim prezesem Fundacji Muzeum Drukarstwa Braci Kamińskich w Radomsku w środę 14 lutego o godzinie 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk patryk kamiński
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE