Zebrała się Powiatowa Rada Rynku Pracy w Radomsku. Przybywa bezrobotnych

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

W poniedziałek, 12 września w Starostwie Powiatowym w Radomsku odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy. Omawiano obecną sytuację na lokalnym rynku pracy. Okazuje się, że we wrześniu zarejestrowała się większa liczba osób bezrobotnych niż w poprzedzających miesiącach.

Posiedzenie Rady rozpoczęto od omówienia sytuacji na lokalnym rynku pracy. Kolejno zajęto się informacją dotyczącą wykorzystania środków finansowych Funduszu Pracy i środków Europejskiego Funduszu Społecznego w programach na rzecz promocji zatrudnienia i łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej w roku 2022.

- Stopa bezrobocia w tej chwili to jest 4,1 proc. Natomiast liczba bezrobotnych zaczyna nam powolutku rosnąć, na dzień dzisiejszy jest to 1912 osób. Jeśli chodzi o wykorzystanie środków, na tę chwilę mamy wykorzystane je w 70 procentach. Cały czas, co tydzień, ogłaszamy kolejne nabory, by jak najwięcej tych pieniędzy wykorzystać – mówi Marta Michalczyk z PUP w Radomsku.

- Nie mamy jeszcze informacji z większych zakładów pracy, że będą zwolnienia… ale niestety byłam na konwencje dyrektorów i tam były takie sygnały, że liczba bezrobotnych może wzrastać – dodała Renata Koska, dyrektor radomszczańskiego Urzędu Pracy.

Zaopiniowano też przesunięcia środków Funduszu Pracy przyznanych na rok 2022 na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej pomiędzy poszczególnymi zadaniami.

Na koniec zajęto się opinią dotyczącą przesunięcia środków Funduszu Pracy przyznanych na rok 2022 - finansowanie innych fakultatywnych zadań.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Powiatowa Rada Rynku Pracy w Radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE