Zdrowo, tradycyjnie i rodzinnie. W Kietlinie będzie realizowany projekt „slow food”

Zdrowo, tradycyjnie i rodzinnie. W Kietlinie będzie realizowany projekt „slow food” Fot. pixabay.com

Dbanie o tradycję smaku poprzez produkty lokalne i sezonowe. Tradycyjne metody produkcji. Celebrowanie smaku potraw i nieśpieszne delektowanie się nimi. Wspólne przygotowywanie posiłków i wreszcie piknik rodzinny, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Takie atrakcje przewiduje wydarzenie, które Gmina Radomsko w ramach projektu promującego filozofię slow food, będzie realizowała w sołectwie Kietlin. Fundusze na realizację zadania Gmina pozyskała z budżetu Województwa Łódzkiego w ramach grantu sołeckiego.

W ramach realizacji projektu planuje się zorganizowanie spotkań z mieszkańcami, które będą miały na celu zapoznanie ich z filozofią slow food.

- Chcąc spróbować powrotu do natury, przypomnieć mieszkańcom o tym, jak ważny jest sposób odżywiania i jak drogocenne dla naszego zdrowia jest wykorzystanie darów natury planujemy zorganizować kilka spotkań, na których zapoznamy mieszkańców z filozofią slow food. Slow food zakłada ochronę prawa do smaku. Wspiera głównie regionalnych producentów żywności, a w szczególności żywności oryginalnej, zdrowej, produkowanej z naturalnych składników i w zgodzie z tradycyjnymi recepturami – czytamy w komunikacie Urzędu Gminy Radomsko.

Slow food to również sposób w jaki patrzymy na jedzenie: produkty dobrej jakości, produkty lokalne i sezonowe, tradycyjne metody produkcji, jedzenie dla przyjemności, celebracja posiłku, miłe spędzanie czasu z bliskimi. Wszystkie te aspekty zostaną przedstawione uczestnikom projektu.

Bardzo istotnym aspektem projektu będzie integracja mieszkańców, mile spędzony czas, oderwanie od problemów dnia codziennego. W ramach projektu planuje się zorganizowanie 5 spotkań, na których zgłębiane będą aspekty filozofii slow food, planuje się również czynny udział uczestników w przygotowaniu potraw. Na podsumowanie cyklu spotkań zorganizowany zostanie piknik rodzinny, na którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko kietlin projekt slow food
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE