Zdrowie nie jest politycznym problemem, a fundamentalną wartością

Zdrowie nie jest politycznym problemem, a fundamentalną wartością Fot. M. Kołaczkowski

Czy lekarze jeszcze dzisiaj wierzą w zapewnienia resortu zdrowia? Raczej nie. Uważają, że wszelkie deklaracje ministra zdrowia to medialny teatr.

- Obecnie prace koncentrują się nad nowym sposobem pogrupowania stanowisk zajmowanych przez pracowników ochrony zdrowia. Bezsporną kwestią jest wymienienie ratowników medycznych jako osobnego zawodu w tabeli - wyjaśnia Urszula Michalska, przewodniczącą OPZZ Branży Usługi Publiczne.

- Dyskusja trwa na temat dalszych rozróżnień, bowiem ratownikiem medycznym jest zarówno ten, który skończył studium, jak i studia wyższe. Tę kwestię należy jeszcze rozstrzygnąć – podkreśla gość portalu Radomsko24.pl.

- Zespół dostrzega również potrzebę zmian dotyczących tzw. średniego personelu medycznego. Chodzi o to, by oddzielić personel pracujący przy pacjencie, czyli m.in. techników fizjoterapii i analityki, od takich stanowisk jak sekretarka czy statystyk medyczny. Mowa jednak o tym, aby były to osobne grupy, a nie o zmniejszeniu współczynnika - dodaje.

Cała rozmowa z Urszulą Michalską Przewodniczącą OPZZ Branży Usługi Publiczne na portalu Radomsko24.pl, w piątek 26 listopada o godzinie 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk urszula michalska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE