Zdobyli fotograficzne szlify

Zdobyli fotograficzne szlify Fot. Foto Pozytyw

Fundacja foto POZYTYW realizowała warsztaty fotograficzne w ramach projektu Akademia Foto Art, które trwały klika miesięcy na przełomie 2019 i 2020 roku. Osoby biorące w nim udział nabywały wiedzę teoretyczną poprzez warsztaty skupiające się na technicznym aspekcie podczas fotografowania. Poznawały także zasady prawidłowego komponowania kadru, zaczęły stosować obowiązujące zasady sztuki fotograficznej oraz osiągnęły umiejętności, które pozwoliły im dostrzec własne błędy we wcześniej wykonywanych fotografiach.

Po zaliczonym egzaminie teoretycznym rozpoczęły się plenerowe spotkania mające na celu zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce oraz naukę sposobu patrzenia na otaczającą nas przestrzeń.

- Uczyliśmy się wspólnie budowania kadru wraz z zastosowaniem prawidłowej kompozycji, co w konsekwencji prowadziło do nauki estetyki. Osoby biorące udział w projekcie Akademii foto Art nauczyły się pracować tak z obrazem fotograficznym, aby ich zdjęcia przekazywały treść czytaną przez widza. Na sam koniec naszego projektu, wszyscy uczestnicy jako zadanie kończące warsztaty, musieli przygotować pracę zaliczeniową do tematu „Opowiem Wam...”, za którą to otrzymali certyfikat Akademii Foto Art o ukończeniu pierwszego kroku w świecie prawdziwej fotografii – wyjaśnia Marcin Kwarta, prezes fundacji fotoPOZYTYW.

Więcej o:
radomsko fundacja foto pozytyw fotografia warsztaty
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE