Zdalna sesja Młodzieżowej Rady Miasta Radomska

Zdalna sesja Młodzieżowej Rady Miasta Radomska Fot. archiwum

Młodzieżowa Rada Miasta Radomska poinformowała, że pierwsza w historii zdalna sesja, odbędzie się w poniedziałek 20 kwietnia.

- Problemy związane z koronawirusem uniemożliwiają tradycyjną sesję, co przy nowych pomysłach aktywności radnych stwarza potrzebę sesji zdalnej - mówi Roch Rochowski, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta.

Choć nie jest znany jeszcze porządek obrad, już teraz wiadomo, że MRM zajmie się w pierwszej kolejności uregulowaniem kwestii formalnych związanych z przeprowadzaniem zdalnych sesji.

- Statut nie określa dokładnie miejsca i sposobu przeprowadzenia sesji Młodzieżowej Rady Miasta, pozostawiając nam w tym względzie sporą dowolność - mówi Mateusz Patalan, sekretarz MRM.

- W pierwszej kolejności zamierzamy więc uchwalić regulamin, który sprecyzuje, w jaki sposób przeprowadzić taką sesję od strony formalnej - dodaje.

W planie jest także zaplanowanie wirtualnych działań Młodzieżowej Rady Miasta, a także przyjęcie kilku projektów uchwał. Jakich? Tego na razie młodzi radni nie chcą zdradzić.

Sesja Młodzieżowej Rady Miasta odbędzie się pośrednictwem platformy Discord. Z przyczyn technicznych media i osoby postronne nie będą mogły wziąć w niej udziału.

Więcej o:
młodzieżowa rada miasta radomska obrady młodzieżowej rady radomska mrm radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE