Zbliża się kwesta na radomszczańskich nekropoliach

Zbliża się kwesta na radomszczańskich nekropoliach

Towarzystwo Opieki nad Zabytkami i Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku, zachęcają do udziału w kweście, z której dochód przeznaczony będzie na renowację zabytkowych grobów na Starym Cmentarzu. Kwesta, tradycyjnie już 1 listopada na Cmentarzy Starym i Nowym w Radomsku.

W czasie poprzedniej zbiórki  w 2018 roku, zebrano ponad 17 tys. złotych, które przeznaczone zostały na renowację grobu Soczołowskich. Sarkofag ten jest wpisany do rejestru zabytków objętych opieką konserwatora, dlatego też jego odrestaurowanie musi być prowadzone w sposób spełniający najwyższe wymogi sztuki renowacyjnej.

Powyższe prace zostaną zakończone 28 października 2019 r. Wtedy też nastąpi ich odebranie przez przedstawicieli Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Trwają również przygotowania do nowej kwesty, w której udział potwierdzili już jej wielokrotni uczestnicy z lat ubiegłych. Ich lista będzie znana 31 października.

- Mamy nadzieję, że radomszczanie i ich goście przebywający na naszych cmentarzach 1 listopada jak zawsze hojnie wspierać będą ten szczytny cel świadczący o szacunku do historii naszej małej Ojczyzny i ludzi którzy przez prawie dwa wieki tworzyli nasze miasto – mówi Agnieszka Kuligowska z ZSE w Radomsku.

Kwestorzy będą zbierać pieniądze przy bramach Starego i Nowego Cmentarza od godziny 9 do godziny 17. Zapraszamy też do kwestowania.

Więcej o:
kwesta radomsko kwesta w radomsku 1 listopada wszystkich świętych
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE