Zbiegły więzień ukradł auto pod Radomskiem. Zatrzymano go w czwartek wieczorem (aktualizacja)

Łódzka policja zatrzymała złodzieja samochodu. Jest nim 24-letni więzień, który uciekł podczas prac wykonywanych poza zakładem karnym.

Łódzka policja zatrzymała złodzieja samochodu. Jest nim 24-letni więzień, który uciekł podczas prac wykonywanych poza zakładem karnym.


Kradzież auta miała miejsce w środę wieczorem. We wsi pod Radomskiem został skradziony mercedes klasy A wraz z kluczykami i dokumentami. Podejrzanym okazał się mężczyzna zatrudniony w gospodarstwie od tygodnia. Gospodarzom przedstawiał się jako Emil.


Skradziony mercedes został namierzony kilkadziesiąt minut później w gminie Zadzim. Podczas pościgu prowadzonego przez policjantów z Poddębic mężczyzna zjechał w polną drogę prowadzącą przez łąki w miejscowości Wiorzyska. Samochód złodzieja ugrzązł, więc ten porzucił auto i zaczął uciekać pieszo, strzelając w kierunku ścigających go policjantów. Udało mu się uciec do lasu.


Złodzieja cały czwartek poszukiwało kilkuset policjantów oraz przewodników z psami tropiącymi. Zbiegły więzień skrył się w lesie w okolicach Poddębic. Policja apelowała do kierowców, żeby nie zabierali w tym rejonie autostopowiczów.

 

Poszukiwany mężczyzna ma 24 lata, jest szczupłej budowy ciała, wzrostu około 170 cm. Posiada widoczne braki w uzębieniu i charakterystyczne tatuaże na rękach i nogach oraz na szyi - trzy litery X. Podczas pościgu miał na sobie krótkie spodenki, czarną bluzę z długim rękawem oraz czarną czapkę, tzw. bejsbolówkę.


Wszystkie osoby, które mają informacje na temat miejsca pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z policją pod numerem telefonu 723 656 482 lub 997 na terenie całego kraju. Policja zapewnia anonimowość.

 

Aktualizacja

Jak poinformowała w czwartek wieczorem łódzka policja, mężczyzna został zatrzymany.

Więcej o:
poszukiwany złodziej radomsko policja więzień
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE