„Zazieleńmy Radomsko”: gdzie posadzić drzewa? Urzędnicy czekają na propozycje

„Zazieleńmy Radomsko”: gdzie posadzić drzewa? Urzędnicy czekają na propozycje Fot. pixabay.com

Urząd Miasta w Radomsku zachęca mieszkańców do wspólnej realizacji jednego ze zwycięskich projektów 7. edycji Budżetu Obywatelskiego. „Zazieleńmy Radomsko” to projekt, który zakłada posadzenie drzew oczyszczających powietrze w dzielnicach miasta, które są wyjątkowo narażone na problem smogu. Gdzie drzewa powinny zostać posadzone?

Celem projektu „Zazieleńmy Radomsko” autorstwa Mirosława Dratwińskiego jest poprawa jakości powietrza w dzielnicach, w których występuje największe zagrożenie zanieczyszczeniem powietrza pyłami PM10 i PM2,5. Proponowanie dzielnice to m.in. Kowalowiec, Saniki, Bartodzieje, Folwarki, Stobiecko Miejskie (inne wskazane przez mieszkańców).

Nasadzenie drzew, które oczyszczają powietrze pozytywnie wpłynie na jakość powietrza w mieście, a w przyszłości, kiedy drzewa osiągną większe rozmiary, pomogą zacienić powierzchnie zbudowane, tym samym obniżając temperaturę otoczenia.

- W związku z tym prosimy mieszkańców Radomska o wskazanie miejsc nasadzeń drzew w pasie drogowym dróg miejskich przy swojej posesji. W ramach projektu planowane jest zakupienie i posadzenie 100 drzew. Będą to duże sadzonki o wysokości ok. 250-300 cm i obwodzie pnia ok. 10-12 cm – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Radomsku.

Zgłoszenia można przekazywać na adres e-mail: rolnictwo@radomsko.pl lub osobiście w p. 310 (III piętro).

Na propozycje urzędnicy czekają do końca marca 2023 r.

Wszystkie proponowane przez mieszkańców lokalizacje zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa przez pracowników urzędu miasta.

- Dzięki realizacji zwycięskiego projektu Radomsko będzie jeszcze bardziej zielonym i przyjaznym miejscem do życia. W ubiegłym roku miasto zasadziło 212 nowych drzew - podkreślają urzędnicy.

Więcej o:
radomsko drzewa budżet obywatelski zazieleńmy radomsko projekt urząd miasta radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE