Zawody Karate Carpathia Cup

Zawody Karate Carpathia Cup Fot. arch. klubu

Na pierwszy w tym roku turniej karate wybrali się karatecy z radomszczańskiego Klubu „Randori”. 27 stycznia startowali w mocno obsadzonym międzynarodowym turnieju „Carpathia Karate Cup” w Rzeszowie.

W zawodach wzięło udział ponad 600 zawodników z Europy. Na macie mogliśmy zobaczyć karateków z Ukrainy, Węgier, Szwecji, Hiszpanii, Chorwacji i Polski.

- Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, wiele klubów traktuje ten turniej jako sprawdzian przed mistrzostwami Europy – mówił sensei Michał Błach z Klubu Randori.

Radomszczański Klub Karate „Randori” reprezentowało pięciu zawodników: Karol Kopczyński, Adam Nowak, Agata Sobieraj, Nataniel Dobrakowski oraz Natalia Dudek.

Z tego grona najlepiej zaprezentowała się Natalia Dudek, która zajęła 3. miejsce. W walce o finał, w swojej kategorii wiekowej, musiała uznać wyższość zawodniczki z Ukrainy. Po werdykcie sędziów bocznych był remis a zwycięstwo Ukrainki przypieczętował sędzia z maty.

Pozostali zawodnicy „Randori” pokazali się z bardzo dobrej strony. Na uwagę zasługuje Adam Nowak, który po poważnej kontuzji wraca do formy i w turnieju „Carpatia Cup” otarł się o medal przegrywając z zawodnikiem z Bułgarii.

Więcej o:
karate karate radomsko randori radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE