Zawodnik UKS „Zapaśnik” Radomsko - Dawid Stefaniak piąty na Mistrzostwach Polski

Zawodnik UKS „Zapaśnik” Radomsko - Dawid Stefaniak piąty na Mistrzostwach Polski Fot. UKS Zapaśnik Radomsko

W miniony piątek i sobotę w Raciborzu odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów. Jedyny reprezentant UKS „Zapaśnik” Radomsko Dawid Stefaniak zajął w nich wysokie 5 miejsce.

Do rywalizacji na raciborskich matach przez sztab trenerski UKS „Zapaśnik” Radomsko oddelegowany został tylko jeden zawodnik - Dawid Stefaniak. Walczył w kategorii do 60 kg. i po ambitnych walkach znalazł się w półfinale. Tam Dawid zmierzył się z reprezentującym Akademię Zapasów z Nowego Tomyśla - aktualnym mistrzem Polski i mimo ambitnej postawy musiał uznać wyższość utytuowanego rywala.

Mimo porażki Dawid uzyskał prawo walki o brązowy medal. W decydującej o medalu walce zmierzył się z kolejnym doświadczonym i utytułowanym rywalem - reprezentującym WKS Śląsk Wrocław medalistą pucharów i mistrzostw Polski oraz byłym mistrzem Polski juniorów młodszych. Ta walka niestety również zakończyła się zwycięstwem rywala naszego zawodnika. 

To już trzeci z rzędu start Dawida w imprezach najwyższej rangi, w którym zajmuje on miejsce tuż za podium. 

- Walki z tak silnymi i doświadczonymi zawodnikami z pewnością przyczynią się do znacznych postępów Dawida i będą mocnym fundamentem jego przyszłych sukcesów. Jesteśmy dumni z postawy naszego zawodnika. Wszystkie osoby zaangażowane w organizację cyklu szkoleniowego, zarząd, osoby wspierające, rodzice i sztab trenerski są pełne wiary w to, że niebawem Dawid powróci do Radomska z medalem. Na to wskazują jego warunki i zaangażowanie wkładane przez niego w treningi - mówi wiceprezes ds. sportowych Mirosław Szyler. 

Trenerem Dawida jest Konrad Terka.

Więcej o:
radomsko zapasy radomsko uks zapaśnik radomsko dawid stefaniak mistrzostwa polski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE