Zawodnicy „Zapaśnika” Radomsko na XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Podlaskie 2022

Zawodnicy „Zapaśnika” Radomsko na XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Podlaskie 2022 Fot. UKS Zapaśnik Radomsko

Do startu w tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oddelegowanych zostało dwóch reprezentantów UKS „Zapaśnik” Radomsko. Najmłodszy zapaśniczy klub z Radomska reprezentowali: Oskar Kopeć w kat. 55 kg oraz Jakub Kinas w kat. 60 kg. By uzyskać prawo startu w olimpijskim turnieju zawodnicy musieli wykazać się wcześniej wynikami w turniejach kwalifikacyjnych.

- Wystawienie dwóch kadetów w OOM to olbrzymi sukces naszego młodego klubu. Nie mogłoby się to udać gdyby nie wsparcie rodziców zawodników, instytucji, firm i osób, które wykazują się ofiarnością i udzielają nam wsparcia. To bezcenne. Na nasze wyniki ogromny wpływ mają warunki treningowe. Dzięki życzliwości Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 nasi trenerzy i zawodnicy mają dość dobre warunki do doskonalenia zapaśniczej techniki. Start w Suwałkach z pewnością zaprocentuje w przyszłości – mówi Mirosław Szyler, wiceprezes ds. sportowych.

Najbliższy start zawodników naszego klubu już 21 maja w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Woli Krzysztoporskiej.

Więcej o:
radomsko zapaśnik radomsko zapasy olimpiada młodzieży
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE