Radomsko, Łódzkie 17.0o Czwartek, 22 Sierpnia 2019

Zawodnicy UMLKS Radomsko zakończyli ligowy sezon

Sport i rekreacja
Jacek Paszewski

W dniach 13 i 14 kwietnia, ostatnie mecze ligowe rozegrały drużyny UMLKS Radomsko zarówno w II lidze kobiet i III lidze mężczyzn w tenisie stołowym.

W wyjazdowych spotkaniach w Makowie, drużyny UMLKS Radomsko poniosły porażki. Żeński zespół uległ UKS Fungis 3:7, a panowie 0:10.

Z kolei w radomszczańskiej hali MOSiR-u, zawodniczki zremisowały z GUKS Gorzkowice 5:5. W spotkaniach tych punkty dla UMLKS zdobyły: Patrycja Mazurek - 4, Aleksandra Niemiec - 2 oraz Dominika Pluta i Kinga Więcławska po 1 pkt.

Ostatecznie drugoligowe zawodniczki uplasowały się na 6. miejscu w tabeli z dorobkiem 8 punktów (3 zwycięstwa, 2 remisy i 7 porażek. Bilans: 53:67). Trzecioligowi zawodnicy zajęli 8. miejsce z 19 punktami na koncie (9 zwycięstw, 1 remis i 6 porażek. Bilans 85:75).

Trener Jacek Kawka podsumowuje zakończony sezon dla portalu Radomsko24.pl: 

Muszę stwierdzić, że przedsezonowe założenia zostały osiągnięte, bowiem naszym celem było utrzymanie się na tym poziomie rozgrywkowym. Jednak z pewnością jest niedosyt, bo w II lidze pań zajęliśmy 6. miejsce, a z pewnością mogło być o wiele lepiej, gdyby we wszystkich spotkaniach mogła zagrać nasza najlepsza zawodniczka Patrycja Mazurek. Poniosła w lidze poniosła tylko dwie porażki. Jest najwyżej sklasyfikowaną naszą zawodniczką. Cieszą punkty zdobyte przez młodą Kingę Więcławską, która w kilku spotkaniach zagrała naprawdę bardzo dobrze. W III lidze męskiej też mieliśmy pecha. W kilku spotkaniach nie grali Ireneusz Grodek i Tomasz Stępień, co spowodowało, że jednego punktu zabrakło nam do awansu do pierwszej szóstki. Dałoby nam to szanse na grę o awans do II ligi. Ostatecznie uplasowaliśmy się na 8. miejscu, ale warto podkreślić, że daliśmy szansę gry w lidze aż dziesięciu zawodnikom. W ostatnim spotkaniu zagrali wyłącznie rezerwowi, zawodnicy z V ligi, którym dałem szansę pokazania się w III lidze. Warto podkreślić, że nasz zespół rezerw wygrał swoją grupę w V lidze i w maju zagra w barażu o awans do IV ligi. Teraz do połowy czerwca czekają nas gry w Mistrzostwach Polski kadetek oraz zawodach mistrzowskich w kategoriach żaków, a także w Mistrzostwach zrzeszenia LZS we wszystkich kategoriach wiekowych.

komentarze