Zawodnicy UKS „Zapaśnik” Radomsko z medalami Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików

Zawodnicy UKS „Zapaśnik” Radomsko z medalami Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Fot. UKS Zapaśnik Radomsko

Podopieczni UKS „Zapaśnik” Radomsko wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików regionu C. Impreza odbyła się w sobotę, 8 października 2022 r.

- Do udziału w jednej z najważniejszych podczas całego sezonu w grupie wiekowej młodzik nasz sztab trenerski oddelegował skromną, dwuosobową reprezentację. Na turniejowe maty zostali skierowani, można powiedzieć dwaj zawodnicy z przeciwnych biegunów: jeden z najstarszego rocznika - Jakub Wiaderek i jeden debiutant w turnieju - Wiktor Kotlicki. To celowy zabieg, by młodszy kolega mógł jak najwięcej skorzystać z obecności bardziej doświadczonego zawodnika. Na razie trudno ocenić wpływ jaki miało to rozwiązanie na końcowy rezultat - mówi wiceprezes ds. Sportu Mirosław Szyler.

Startujący w kat. wagowej  68 kg Jakub Wiaderek zaprezentował bardzo dobrą formę, co jest doskonałym prognostykiem przed dalszą częścią sezonu. Swój występ ozdobił brązowym medalem.

Natomiast debiutujący na „MMM-kach” w kat. 52 kg Wiktor Kotlicki swój występ także może zaliczyć do bardzo udanych. Zajął wysokie VII miejsce. Opiekunem zawodników był trener Konrad Terka.

Więcej o:
uks zapaśnik radomsko zapasy mistrzostwa młodzików
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE