Zawodnicy UKS „Zapaśnik” Radomsko godnie reprezentowali miasto podczas Pucharu Polski Kadetów w Radomiu

Zawodnicy UKS „Zapaśnik” Radomsko godnie reprezentowali miasto podczas Pucharu Polski Kadetów w Radomiu Fot. UKS Zapaśnik Radomsko

Od piątku do niedzieli (6-8.10.2023 r.) trwały jubileuszowe zawody Pucharu Polski Kadetów w Radomiu. Już po raz 50. Radom gościł zawodników z całej Polski i zagranicy. Udział w zawodach wzięło 183 zawodników z 44 klubów z Polski, Litwy, Czech, Niemiec oraz Ukrainy.

UKS „Zapaśnik” na radomskich matach reprezentowało czterech zawodników: dwóch w kategorii do 71 kg, jeden w kategorii 80 kg oraz jeden w kategorii do 92 kg. 

- Turniej charakteryzował się wysokim poziomem walk, czego się spodziewaliśmy, bo nie mogło być inaczej na tych popularnych, dodatkowo jubileuszowych zawodach. Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony. Walczyli ambitnie i pokazali, że nie zmarnowali czasu w okresie przygotowawczym - powiedział wiceprezes ds. Sportu, Mirosław Szyler.

Najlepiej w drużynie UKS spisał się Bartosz Brzozowski. Zawodnik dotarł do półfinału, lecz tam musial uznać wyższość zawodnika z Ukrainy. W małym finale - walce o brąz - po rzucie za 4 pkt, popełnił błąd i przegrał z zawodnikiem Kostrzyna przez tusz.

Indywidualne wyniki „Zapaśników”:

- Szymon Wilk kat. 71 kg - XV miejsce 

- Jakub Wiaderek kat. 71 kg - XXIII miejsce 

- Filip Doroziński kat. 80 kg - IX miejsce 

- Bartosz Brzozowski kat. 92 kg - V miejsce.

Więcej o:
uks zapaśnik radomsko zawody puchar polski kadetów radom zawody turniej
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE