Zawodnicy UKS „Zapaśnik” na Mistrzostwach Polski Młodzików w Janowie Lubelskim

Zawodnicy UKS „Zapaśnik” na Mistrzostwach Polski Młodzików w Janowie Lubelskim Fot. UKS Zapaśnik Radomsko

Na Mistrzostwa Polski do Janowa Lubelskiego udała się skromna, 3-osobowa, reprezentacja radomszczańskiego UKS „Zapaśnik”. To był ostatni ważny start zapaśników w tym roku.

- Apetyty były duże, bo wyniki uzyskiwane przez zawodników w poprzednich turniejach i zaangażowanie w przygotowania wskazywały na stały postęp. Dodatkowo liczyliśmy, że trzecie urodziny klubu uczcimy 2 medalami, stąd czujemy lekki niedosyt. Ale taki jest sport. Wydawało się, że medale były na wyciągnięcie ręki. Teraz trzeba wyciągnąć wnioski i dalej szlifować umiejętności. Widoczny jest sportowy i techniczny rozwój chłopców, procentuje doświadczenie, walki są coraz bardziej przemyślane. To musi zaprocentować - mówi Mirosław Szyler, wiceprezes ds. sportu.

Tym razem ekipa „Zapaśnika” z Mistrzostw Polski Młodzików wraca bez medalu. Najlepiej zaprezentowali się: Szymon Młynarczyk w kategorii wagowej do 38 kg i Jakub Molenda w kat. do 100 kg.

Szymon walkę o brąz przegrał z zawodnikiem GKS Cartusia Kartuzy, natomiast Jakub także brąz przegrał walcząc z zapaśnikiem z klubu KS Wschód Białystok. Kuba powtórzył wynik z zeszłorocznych Mistrzostw Polski.

W kategorii do 62 kg wystąpił Wiktor Kotlicki, który w najmocniej obsadzonej kategorii wagowej zajął X miejsce, poprawiając tym samym swój zeszłoroczny wynik o dwa miejsca.

Szymon i Wiktor pozostają w kategorii wiekowej młodzika jeszcze na jeden sezon i z pewnością powalczą o medale w kolejnym sezonie. 

- Koniec roku to czas podsumowań i podziękowań stąd szczególne podziękowania za całoroczne wsparcie kierujemy do naszych sponsorów i instytucji, które nas wspierają z Urzędem Miasta Radomsko i Publiczną Szkołą Podstawową nr 1 na czele oraz wszystkim wielbicielom i kibicom najszlachetniejszej dyscypliny sportowej jaką są zapasy! Za zaangażowanie w bieżące funkcjonowanie klubu szczególne uznanie należy się działaczom klubu: wiceprezesowi ds. sportu Mirosławowi Szylerowi oraz radnemu Kamilowi Bugdalowi – czytamy w komunikacie klubu. 

Zawodnicy trenują pod okiem Konrada Terka.

Indywidualne wyniki zawodników:

- Szymon Młynarczyk kat. wagowa 38 kg - V miejsce

- Wiktor Kotlicki kat. wagowa 62 kg - X miejsce

- Jakub Molenda kat. wagowa 100 kg - V miejsce

Więcej o:
radomsko zapasy uks zapaśnik mistrzostwa polski młodzików
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE