Zawodnicy UKS „Zapaśnik” godnie reprezentowali Radomsko w II Rzucie Radomskiej Ligi Zapaśniczej

Zawodnicy UKS „Zapaśnik” godnie reprezentowali Radomsko w II Rzucie Radomskiej Ligi Zapaśniczej Fot. UKS Zapaśnik Radomsko

Ten weekend przyniósł kolejny udany start zapaśników UKS „Zapaśnik” Radomsko. 28 maja młodzi adepci zapaśniczego sportu stanęli na matach w Radomiu, biorąc udział w zawodach pn. II Rzut Radomskiej Ligi Zapaśniczej.

To powrót do Radomia. Apetyty były rozbudzone ostatnimi dobrymi wynikami. A w pamięci był także ubiegłoroczny występ reprezentantów, mającego wtedy zaledwie półroczną historię, klubu z Radomska. 

- Start naszych zawodników na matach w Radomiu utwierdza zaangażowane w działalność naszego klubu osoby w słuszności podjętych działań. Mimo trudności udaje nam się osiągać stały postęp. To duża zasługa trenerów Konrada Terki i Wojciecha Piaseckiego. Nie mogę tu pominąć wspierających nas w codziennym funkcjonowaniu rodziców, zarządu i personelu Szkoły Podstawowej nr 1, z dyrektorem Markiem Biesiadą na czele, gdzie mamy swoją siedzibę. Swoją cegiełkę w nasze sukcesy wkładają pozostali członkowie klubu, z wciąż bardzo zaangażowanym w działalność klubu współzałożycielem i pierwszym prezesem „Zapaśnika” Kamilem Bugdalem. Rok temu w Radomiu zdobyliśmy 7 medali, z czego 1 srebrny, a pozostałe brązowe. Dziś podwajamy tę ilość, zyskując na jakości kruszcu. Wszyscy zawodnicy wracają z krążkiem na szyi. Wszyscy zawodnicy osiągnęli progres i to cieszy najbardziej - mówi wiceprezes ds. sportowych Mirosław Szyler. 

W II Rzucie Ligi Zapaśniczej rozgrywanym tradycyjnie w Radomiu rywalizowali zawodnicy w kategorii wiekowej dzieci i młodzików. UKS „Zapaśnik" wystawił 14 zawodników, którzy odpłacili trenerom za ich wysiłek, przywożąc do Radomska worek medali. 

Najlepiej w turnieju wypadli Maksymilian Kluz w kat. 28 kg (3 w ubiegłym roku) oraz Borys Matynia w kat. 35 kg, którzy wywalczyli medale z najcenniejszego kruszcu.  

Indywidualne wyniki zawodników „Zapaśnika” przedstawiają się następująco:

Złote medale:

- Maksymilian Kluz w kat. 28 kg,

- Borys Matynia kat. 35 kg.

Srebrne medale: 

 - Oliwer Zaremba w kat. 25 kg,

- Adam Maszczyk w kat. 41 kg,

- Mateusz Kopertowski w kat. 65 kg,

- Renat Charchenko w kat. 48 kg,

- Jakub Wiaderek w kat. 68 kg,

Brązowe medale:

- Igor Masiarek w kat. 28 kg,

- Tomasz Kowalczuk w kat. 30 kg,

- Konrad Zawisza w kat. 35 kg,

- Mikołaj Matynia w kat. 33 kg,

- Kazimierz Gurazda w kat. 43 kg,

- Wiktor Kotlicki w kat. 52 kg,

- Jakub Molenda w kat. 85 kg.

W klasyfikacji klubowej zawodnicy „Zapaśnika” zajęli wysokie V miejsce.

Więcej o:
radomsko zapasy uks zapaśnik rzut radomskiej ligi zapaśniczej medale zawody
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE