Zatrzymanym w pow. radomszczańskim samochodem przewożono nielegalny tytoń. KAS wykryła kontrabandę

Zatrzymanym w pow. radomszczańskim samochodem przewożono nielegalny tytoń. KAS wykryła kontrabandę Fot. KAS w Łodzi

15 kg tytoniu i 460 paczek papierosów bez akcyzy przejęli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z województwa łódzkiego. Straty Skarbu Państwa w podatku akcyzowym mogły sięgnąć prawie 22 tys. zł.

Nielegalny tytoń funkcjonariusze znaleźli w hali magazynowej w powiecie bełchatowskim. Na ślad kontrabandy trafili podczas sprawdzenia Fiata Ducato, zatrzymanego do kontroli w powiecie radomszczańskim.

- Dzięki pomocy Aresa, służbowego labradora, kontrolujący ustalili, że samochodem przewożono wcześniej wyroby tytoniowe. Postanowili więc przeszukać miejsce, z którego pojazd wyjechał. W hali znaleźli 15 kg tytoniu do palenia bez znaków akcyzy. Za jego przechowywanie odpowie 27-letni pasażer auta, który przyznał się do posiadania nielegalnego tytoniu. Grozi mu wysoka grzywna – informują funkcjonariusze KAS.

Papierosy bez akcyzy przejęto w hali targowej na terenie Bałuckiego Rynku w Łodzi. 210 paczek znaleziono nieopodal jednego ze stoisk, a 250 paczek w szafce ubraniowej w piwnicy. Ustaleniem właścicieli nielegalnego towaru zajmują się funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Dzięki kontrolom prowadzonym przez Służbę Celno-Skarbową do magazynu depozytowego łódzkiej KAS trafiły nielegalne wyroby akcyzowe o rynkowej wartości  ponad 18 tys. zł.

Więcej o:
powiat radomszczański kontrola policja kontrabanda nielegalny tytoń krajowa administracja skarbowa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE