Zastępca burmistrza ukraińskiego Wozniesieńska z wizytą w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

W poniedziałek do Radomska przyjechał Serhii Rohozhnikov zastępca burmistrza Wozniesieńska w Ukrainie. Radomsko i Wozniesieńsk są miastami partnerskimi od około dwudziestu lat. Wiceburmistrz odwiedzał radomszczańskie zakłady związane z gospodarka komunalną. We wtorek, 28 marca w Urzędzie Miasta w Radomsku odbył się briefing prasowy.

Serhii Rohozhnikov to zastępca burmistrza miasta oraz radny Rady Miejskiej Wozniesieńska. Wizyta ma na celu poznanie radomszczańskiego modelu gospodarki odpadami. Jak podkreślał sam Rohozhnikov, Ukraina ma z tym jeszcze duży problem.

- Moja wizyta dopiero się rozpoczęła, zobaczyłem Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych, jutro jeszcze odwiedzę zakład ciepłowniczy i oczyszczalnię ścieków. Jestem pod dużym wrażeniem, ponieważ niestety poziom naszego miasta jest pod tym względem bardzo, bardzo niski – mówił Serhii Rohozhnikov.

Zastępca burmistrza odwiedzi także nowe ujęcie wody zlokalizowane przy Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. To nowoczesny i spełniający najbardziej wyśrubowane normy ekologiczne obiekt.

- Bardzo się cieszymy, że możemy gościć zastępcę burmistrza Wozniesieńska, dlatego że jesteśmy żywo zainteresowani co się w naszym mieście partnerskim dzieje. Chcemy też poznać potrzeby, na pewno pomoc będziemy organizować dla mieszkańców Wozniesieńska jeśli będzie potrzeba - mówił Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Zastępca burmistrza ukraińskiego Wozniesieńska z wizytą w Radomsku burmistrz Wozniesieńska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE