Zaskórniki i drobne niedoskonałości skóry – jak sobie z nimi radzić?

Zaskórniki i drobne niedoskonałości skóry – jak sobie z nimi radzić?

Nieestetyczne wągry to twoje utrapienie? Nie wiesz, jak skutecznie się ich pozbyć? Zaskórniki można zwalczyć odpowiednią pielęgnacją i zmianą drobnych życiowych nawyków. Sprawdź, co zrobić, by twoja skóra prezentowała się czysto i świeżo!

Zaskórniki, czyli wągry – skąd się biorą?

Zaskórniki, zwane popularnie wągrami powstają skutek zaczopowania porów skóry łojem i zanieczyszczeniami pochodzącymi z otoczenia – a więc kurzem lub makijażem. Na ich powstawanie podatne są przede wszystkim osoby ze skórą tłustą, która produkuje wzmożoną ilość sebum. Zaskórniki mogą mieć postać otwartą, z widoczną „główką”, lub zamkniętą, w postaci drobnej kaszki.

Warto wiedzieć, że oprócz zaskórników na twarzy mogą pojawiać się włókna łojowe, które są z nimi często mylone. Mają one formę małych czarnych kropek i występują najczęściej na nosie. Włókna łojowe to nie niedoskonałość, ale cecha zdrowej skóry, która stale „pracuje” i oczyszcza się.

Jak pozbyć się zaskórników?

Co zrobić, by pożegnać się z irytującymi wągrami na twarzy?

Odpowiednia pielęgnacja

Ukierunkowana na delikatne oczyszczanie pielęgnacja to podstawa walki z zaskórnikami. Dwa razy dziennie stosuj żel lub piankę myjącą, lekkie serum do twarzy oraz dopasowany krem. Za dnia nie zapomnij także o ochronie przeciwsłonecznej. Pamiętaj, że skóra problematyczna nie lubi alkoholu, gliceryny, SLS i SLES. Pożądane składniki aktywne to z kolei kwas salicylowy, kwas hialuronowy, cynk, siarka, niacynamid, retinol.

Dieta

Słodycze, fast foody i żywność przetworzona mogą sprzyjać pojawianiu się skórnych niedoskonałości. Zamień je na świeże warzywa i owoce, produkty pełnoziarniste, chude mięso, ryby oraz dobrej jakości nabiał. Pamiętaj także o piciu dużych ilości wody!

Domowe metody oczyszczania skóry

Wągry możesz zwalczać także domowymi metodami – wystarczą podstawowe produkty, które masz w kuchni! Sprawdź przepisy na świetne domowe maseczki: https://swiat-kosmetykow.pl/domowa-maseczka-na-wagry.

Profesjonalne zabiegi na zaskórniki

W walce z zaskórnikami pomaga także medycyna estetyczna. Warto jednak wspomnieć, że w świetle najnowszych badań manualne usuwanie wągrów nie jest polecane – może ono doprowadzać do infekcji oraz blizn. Obecnie za najlepszą metodę  walki z zaskórnikami uważa się delikatne oczyszczanie wodorowe. Dobre efekty dadzą także peeling kawitacyjny i peelingi kwasowe.

Więcej wskazówek, jak usunąć zaskórniki, znajdziesz tutaj: https://swiat-kosmetykow.pl/jak-usunac-zaskorniki.

Wygraj walkę z zaskórnikami

Nawet bardzo uporczywe wągry można zwalczyć, stosując odpowiednie metody i uzbrajając się w cierpliwość. Wprowadź małe zmiany do codziennej rutyny i obserwuj, jak twoja cera się zmienia! Po więcej praktycznych porad zajrzyj na bloga Świat Kosmetyków: https://swiat-kosmetykow.pl/. Znajdziesz tam wiele wskazówek związanych z codzienną pielęgnacją twarzy.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE