Zapustowy korowód przeszedł ulicami Radomska. Już po raz piętnasty...

Zapustowy korowód przeszedł ulicami Radomska. Już po raz piętnasty... Fot. UM Radomsko

We wtorek, 13 stycznia 2024 r., ulicami Radomska przeszedł barwny korowód symbolizujący koniec karnawału. To wydarzenie, które od lat cieszy się dużą popularnością. Wzięli w nim udział uczniowie oraz nauczyciele ze wszystkich radomszczańskich szkół podstawowych, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, a także uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy, tworząc niepowtarzalną atmosferę radości i wspólnoty.

Organizatorami zapustów tradycyjnie byli uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku. Wsparcie dla inicjatywy zapewnił również Miejski Dom Kultury w Radomsku, który od lat jest partnerem wydarzenia.

Uczestnicy korowodu zgromadzili się na placu 3 Maja, by w południe rozpocząć barwny pochód ulicami miasta, zmierzając w kierunku MDK.

- Już po raz piętnasty odbywają się Radomszczańskie Zapusty. Bardzo się cieszę, że podtrzymujecie tę wspaniałą tradycję. Myślę, że będziemy wspólnie się dobrze bawić – mówił do zgromadzonych na placu 3 Maja prezydent Jarosław Ferenc.

Po zakończeniu korowodu w MDK na uczestników czekał koncert zespołu ludowego „Z okolic Młyna”, zapustne konkursy oraz słodka niespodzianka w postaci ostatkowych smakołyków.

Radomszczańskie Zapusty to nie tylko okazja do zabawy i świętowania, ale również ważny element kulturowego dziedzictwa miasta, który każdego roku przyciąga wielu uczestników.

Więcej o:
radomsko zapusty psp 7 w radomsku karnawał
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE