Zaprzysiężenie prezydenta Jarosława Ferenca

Wybrany 5 listopada na urząd prezydenta miasta Radomska – Jarosław Ferenc, złożył ślubowanie podczas pierwszej sesji nowej rady miejskiej. Ślubowanie prezydenta odbyło się po złożeniu ślubowania dwudziestu radnych w nowej kadencji 2018-2023.

Jarosław Ferenc w swoim przemówieniu zwrócił uwagę iż najważniejsze w pełnieniu urzędu prezydenta są dla niego trzy rzeczy, którymi się kieruje. Między innymi – zaufanie, wspólnota oraz odpowiedzialność. Podziękował mieszkańcom za oddane głosy na niego podczas wyborów prezydenckich oraz za obdarzenie go wspomnianym zaufaniem. Prezydent zadeklarował chęć współpracy z wszystkimi radnymi. W swoim przemówieniu mówił o tym, iż prezydent sam nie kształtuje działań, które są prowadzone w mieście. Dlatego tak ważna jest wspólnota w rozwijaniu miasta, pomiędzy prezydentem a radnymi, stowarzyszeniami, posłami ziemi radomszczańskiej, z osobami reprezentującymi miasto w sejmikach oraz w radzie powiatu. Zadeklarował podejmowanie decyzji z pełną odpowiedzialnością, by zawsze odbywało się to z myślą o mieszkańcach.

- To bardzo ważny i wzruszający dzień. Bardzo dziękuję mieszkańcom miasta Radomska, że mogłem być wybranym na funkcję prezydenta miasta. Dla mnie są ważne trzy rzeczy. Po pierwsze zaufanie i to zaufanie mieszkańców Radomska, które zdobyłem. Ważna jest wspólnota, żebyśmy wszystkie decyzje podejmowali wspólnie i odpowiedzialność. Każda decyzja, która jest podjęta byłą przejrzysta, transparentna i z myślą o rozwoju całego miasta. Myślę, że będzie to bardzo dobra kadencja, ponieważ po pierwsze jest to kadencja pięcioletnia. A zatem mamy więcej czasu na to aby programy, które są dla miasta ważne, zrealizować. A po drugie myślę, że miasto jest już ustawione na takich torach, gdzie mamy szereg inwestycji zaplanowanych, że myślę na koniec tej kadencji rzeczywiście mieszkańcy miasta Radomska odczują to, że miasto się zmieniło
- mówił Jarosław Ferenc.

Więcej o:
radomsko ślubowanie prezydenta radomsko kadencja 2018-2023
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE