Radomsko, Łódzkie -5.9o Poniedziałek, 21 Stycznia 2019
Autopromocja reklama

Zaproszenie na wystawę „Józef Piłsudski. Życie – Śmierć – Kult”

Kultura i rozrywka
Beata Januszewska

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zaprasza na otwarcie wystawy „JÓZEF PIŁSUDSKI. ŻYCIE – ŚMIERĆ – KULT” ze zbiorów Mariusza Kolmasiaka.

Otwarcie wystawy nastąpi 3 listopad 2018 r. (sobota), godz. 17.00, w sali wystaw czasowych w Muzeum.

Wystawa wpisuje się w obchody związane z 100 Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Józef Piłsudski dał Polsce wolność, szacunek i granice. Był to człowiek, jedna z najważniejszych postaci, której zawdzięczamy Odzyskanie przez Polskę niepodległości. Całe swoje życie poświęcił Ojczyźnie dlatego należy mu się pamięć.

Wystawa składa się z trzech bloków tematycznych: ukazanie obrazu całości życia marszałka, od narodzin do śmierci, aż po rodzący się kult.

Celem prezentacji eksponatów jest przybliżenie życia i działalności Józefa Piłsudskiego i historii Polski. Zwiedzający będą mogli zobaczyć: oryginalne przedwojenne fotografie, czasopisma, książki, dokumenty, plakaty, odznaczenia, obiegowe monety, pocztówki, patriotyczną biżuterię, znaczki pocztowe.

Otwarcie wystawy uświetni wykład Mariusza Kolmasiaka, który przybliży słuchaczom postać człowieka, jednego z animatorów Polski niepodległej i jej dziejów w latach 1918 – 1935.

komentarze