Zaproszenie na wernisaż obrazów

Zaproszenie na wernisaż obrazów

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku oraz Stowarzyszenie Piotrkowskich Artystów Plastyków zapraszają na wernisaż obrazów z VII Międzynarodowego Pleneru Malarskiego z cyklu Znane – Nieznane, jaki odbył się w 2017 roku w Załęczu Wielkim nad Wartą.

Członkowie Piotrkowskiego Stowarzyszenia Artystów, Plastyków wybrali na kolejny plener urokliwy, zaczarowany zaułek w Załęczu Wielkim nad niesłychanie malowniczą rzeką Wartą. Pogoda jak na połowę września kapryśna – jesień wygrała z końcem lata. Nie skąpi deszczu, powściągliwie operuje słońcem, niemniej jest ciepło. Przyroda zaś serwuje swój wspaniały i niepowtarzalny spektakl – to taniec liści na wietrze przy akompaniamencie szumiącej Warty i ptasich solówek. Wszystko w scenografii tajemniczego lasu pachnącego grzybami i mchem.

Te przepiękne okoliczności przyrody skłaniają do twórczej pracy, z której spontanicznie i metodycznie wyłaniają się obrazy efekty nowych wrażeń i wczorajszych refleksji. Teraz przelane na płótno i papier będą prezentowane na kolejnym wernisażu Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Znane/Nieznane”. Stało się…i niech trwa dalej…

Plenerowali : Jolanta Opolska, Jacek Kośmiński, Grażyna Grabowska, Juliusz Marweg, Monika Ślósarczyk, Bohumir Bob Hochman, Iwona Perła Perlińska, Jacek Frąckiewicz, Liliana Lilu Batory, Anna Yurchenko, Henryk Trojan i Bogusław Maria Piasecki.
 
Termin i miejsce wernisażu: 9 listopada 2018 r. (piątek), godz. 18.00, Galeria Muzeum, ul. Narutowicza 1.

Więcej o:
plener obrazy wernisaż muzeum regionalne radomsko załęcze wielkie znane nieznane
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE