Zaproszenie na szkolenia "Radomszczański nie dymi"

Zaproszenie na szkolenia

Do 20 listopada można się zapiać na szkolenia nt. zanieczyszczenia powietrza — źródeł, skutków zdrowotnych i perspektywy zmian w Powiecie Radomszczańskim w ramach akcji edukacyjnej „Radomszczański nie dymi!”. Swoją wiedzą i spostrzeżeniami z mieszkańcami powiatu radomszczańskiego, samorządowcami, przedstawicielami organizacji pozarządowych podzielą się specjalistki z HEAL Polska — Agnieszkę Muras i Weronikę Michalak.

Nie można oddychać! Nie da się okien otworzyć! Moje dziecko jest ciągle chore! Znacie to? Nad głowami unosi się dym. Czy czujecie, jak śmierdzi powietrze, którym oddychamy? Smog atakuje! Czas zrozumieć, że wdychając wylatujący z kominów dym, jednocześnie zaciągamy się benzo(a)pirenem — rakotwórczą substancją. Trucicieli możemy powstrzymać wspólnym działaniem! Nie truj siebie i sąsiadów! Radomszczański nie dymi!

Nie tylko w dużych miastach nie ma czym oddychać. Normy zanieczyszczenia powietrza coraz częściej są przekroczone o kilkaset procent także w mniejszych aglomeracjach, gdzie brakuje infrastruktury ciepłowniczej. A niestety — oddychamy tym, co „produkujemy na miejscu”, tym co spalamy w piecach! Czas to sobie uświadomić.

Terminy szkoleń stacjonarnych: 24 listopada, 12 grudnia w godz. 11.00 - 15.00
Czym jest zanieczyszczenie powietrza i jakie są jego przyczyny,
Co to jest niska emisja i jakie są jej skutki dla obywatela, dla środowiska i gospodarki
Koszty zdrowotne zanieczyszczenia powietrza (na przykładzie badań i wypowiedzi lekarzy)
Poziomy informowania i alarmowania o zanieczyszczeniu
Prawo unijne i krajowe.

Liczba miejsc ograniczona — zainteresowane uczestnictwem osoby prosimy o przesłanie maila ze zgłoszeniem udziału na adres smog[at]radomszczański.pl, w tytule: SZKOLENIE STACJONARNE.

Już dziś możesz zapisać się również na darmowe webinarium, dzięki któremu dowiesz się m.in. jakie mogą być źródła finansowania działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji oraz sposoby ograniczania niskiej emisji: infrastruktura miejska/wiejska, aranżacja przestrzeni publicznej i prywatnej oraz publiczno-prywatnej.

Kiedy? 30 listopada, godz. 11.00
Czas trwania: 2 h

Liczba miejsc ograniczona — zainteresowane uczestnictwem osoby prosimy o przesłanie maila ze zgłoszeniem udziału na adres smog[at]radomszczański.pl W tytule: SZKOLENIE ON-LINE.

Projekt współfinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu pn. „Edukacja ekologiczna mieszkańców województwa łódzkiego – edycja 2017”. Wartość projektu to 69 475 zł.

info: Starostwo Powiatowe

Więcej o:
smog smog radomsko wymiana pieców szkolenie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE