Zaproszenie do konkursu poetyckiego „Cena miłości Ojczyzny”

Zaproszenie do konkursu poetyckiego „Cena miłości Ojczyzny”

Z okazji przypadającej 14 września, 75. rocznicy urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki, MBP w Radomsku ogłasza XII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki „Cena miłości Ojczyzny”.

Celem konkursu jest kształtowanie postaw moralnych wobec Ojczyzny, promocja uzdolnionych twórców i pielęgnowanie pamięci o błogosławionym księdzu Jerzym.

Ks. Jerzy Popiełuszko, duszpasterz ludzi pracy i kapelan „Solidarności” został zamordowany 19 października 1984 r. przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa z IV Departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, który był odpowiedzialny za zwalczanie kościoła katolickiego.

W ostatnich latach swojego życia duchowny posługiwał w parafii św. Stanisława Kostki , gdzie odprawiał comiesięczne msze święte za Ojczyznę, spotykał się z ludźmi i głosił kazania, które poruszały serca ludzi i budziły nadzieję w czasach komunistycznego reżimu.

Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom odbędzie się 13 grudnia w 41. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego, a zarazem rocznicę rozpoczęcia w kościel św. Stanisława Kostki odprawiania comiesięcznych mszy w intencji ojczyzny.

Konkurs dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach Programu Rządowego Promocja czytelnictwa.

Reguamin konkursu poniżej.

Więcej o:
konkurs mbp mbp radomsko jerzy popieuszko biblioteka radomsko

Załączniki

xii-edycja-im-bl-ks-jerzego-popieluszki.doc

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE