Zapiski twórcze - wystawa Katarzyny Kabzińskiej

W Miejskim Domu Kultury od 14 lipca do 5 sierpnia można podziwiać wystawę młodej i utalentowanej radomszczanki Katarzyny Kabzińskiej.

W Miejskim Domu Kultury od 14 lipca do 5 sierpnia można podziwiać wystawę młodej i utalentowanej radomszczanki Katarzyny Kabzińskiej. "Zapiski twórcze" przybliżają widzowi w jaki sposób rodzi się talent oraz jak klaruje się pomysł na dzieło, które może urzec, skłonić do refleksji.


Katarzyna Kabzińska

Urodzona 12 maja 1993 r. w Radomsku. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Częstochowie. W kwietniu 2012 roku obroniła z wyróżnieniem dyplom zawodowy plastyka. Stypendystka Fundacji Inicjatyw Kulturalnych w Radomsku, nagrodzona dwukrotnie przez prezydenta Częstochowy oraz przez marszałka województwa łódzkiego. Uzdolniona plastycznie, wokalnie, jak i literacko. Laureatka wielu konkursów artystycznych (m. in. Ceramiony, Ilustrowanie Singera, Boże, który nam dałeś ziemię jakże piękną, publikacja autorskich bajek w gazetach częstochowskich). Współautorka oratorium Ty Jesteś Drogą. Autorka licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych.


Obecnie prezentowane "Zapiski twórcze" to prace malarskie i rysunkowe oraz ceramiczne. Nie należy jednak traktować ich jako skończone, samodzielne prace. Jest to raczej zbiór eksperymentów ze sztuką, jak i efekt niełatwych artystycznych zmagań. Prezentowane dzieła są obrazem kilku ostatnich lat spędzonych na doskonaleniu warsztatu, obserwacjach, eksperymentach twórczych. Prace wykonane zostały w różnych technikach (olej, akryl, ołówek, pastel, glina szamotowa, odlewy z porcelitu).


Dotychczasowe wystawy Katarzyny:

Moja Pasja- malowanie - MBP w Radomsku- 2002 r.
Poczet królów i książąt polskich - MDK w Radomsku- 2003 r.
Wielcy kompozytorzy - MDK w Radomsku- 2004 r.
Żydzi - Zameczek w Radomsku - 2005 r.
Słońcem malowane, Żydzi - MDK w Radomsku - 2006 r.
Via Crucis- rysunki Drogi Krzyżowej - ZSP w Częstochowie- 2007 r.
Rysunki Drogi Krzyżowej - Częstochowa 2008r.
Pod wiatr - MBP w Radomsku- 2008 r.
Ty Jesteś Drogą - Kościół św. Jadwigi Królowej w Radomsku- 2009 r.
Pięknem chwalmy Pana - MBP w Radomsku- 2010 r.

Więcej o:
katarzyna kobzińska wystawa mdk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE