Zapaśnicy ZKS Radomsko startowali w Pucharze Polski Kadetów

Zapaśnicy ZKS Radomsko startowali w Pucharze Polski Kadetów

Przez weekend 23-25 lutego w Warszawie zapaśnicy ZKS Radomsko brali udział w I Pucharze Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach wzięło udział 222 zawodników z 56 klubów.

- Nasza drużyna w tym roku złożona była z 5 zawodników. Po ciężkich walkach nasi reprezentanci zajęli dalsze miejsca, ale cały czas zdobywają tak ważne w tej dyscyplinie doświadczenie - powiedział po występach trener Tomasz Łapiński.

Zapaśnicy ZKS Radomsko za miesiąc mają jeszcze szansę w II Pucharze Polski zakwalifikować się do Mistrzostw Polski, gdyż dopiero suma uzyskanych przez każdego z zawodników punktów z dwóch turniejów eliminacyjnych przesądzi o awansie na tą imprezę.

- Cieszy powrót po półrocznej przerwie na matę Oskara Paplickiego oraz pierwsze punkty zdobyte przez Miłosza Trzeciaka w nowej dla niego grupie wiekowej jaką jest kadet. Bardzo dobre walki stoczyli Krzysztof Kubala, Szymon Płomiński oraz Hubert Walaszczyk, w których skutecznie stosowali przepracowane na treningach techniki - podkreśla trener.

Wyniki:

kat. 51 kg Oskar Paplicki 9. miejsce 
kat. 60 kg Szymon Płomiński 23. miejsce 
kat. 65 kg Krzysztof Kubala 19. miejsce 
kat .71 kg Hubert Walaszczyk 23. miejsce 
kat. 92 kg Miłosz Trzeciak 20. miejsce 

 

Więcej o:
zks zks radomsko zapasy zapasy radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE