Zapaśnicy ZKS Radomsko na Pucharze Polski Kadetów w Warszawie

Zapaśnicy ZKS Radomsko na Pucharze Polski Kadetów w Warszawie Fot. ZKS Radomsko

Siedmiu kadetów ZKS Radomsko wzięło udział w Pucharze Polski Kadetów (24-26 lutego) w zapasach w stylu klasycznym w Warszawie. W tej kategorii wiekowej rywalizują ze sobą zawodnicy w wieku 15-17 lat.

Postawa zaprezentowana przez zawodników podczas walk pokazuje, że ich zdolności wzrosły dzięki dotychczasowym treningom, a program treningowy trenerów Sebastiana Nowaka i Tomasza Łapińskiego przynosi zamierzone i postępujące efekty.

- Start w turnieju naszej drużyny okazał się udany, gdyż nasi zawodnicy stoczyli wiele wyrównanych walk z wymagającymi i starszymi zawodnikami, a mimo to rzadko, który nie zdołał wytrwać do końca drugiej rundy walki, czy ulec przewadze technicznej, gdy różnica w ilości punktów zdobytych przez walczących sięga ośmiu punktów - mówi trener Tomasz Łapiński.

Szczególnie widać to po wynikach Filipa Dorozińskiego, który startując w kategorii 80 kg po sześciu stoczonych walkach uplasował się na 6. miejscu, oraz po tym, że żadna z jego walk, trwająca 4 minuty (dwie rundy po 2 minuty) nie skończyła się przed czasem.

Dobry pierwszy start w kategorii wagowej 80 kg zaliczył również Bartosz Brzozowski, który wygrał dwie walki i dwie przegrał, plasując się ostatecznie na 21 miejscu, a startowało w niej 34 zawodników.

- Najwięcej naszych zawodników wystartowało w kategorii 71 kg, w której Maksymilian Zakrzewski po trzech wygranych walkach i dwóch przegranych zajął 13. miejsce, a debiutujący w Pucharze Polski Szymon Wilk po trzech wygranych i dwóch przegranych zajął 11. miejsce, zaś Fabian Marouf-Araibi po pauzie w trenowaniu spowodowanej przeziębieniem, stoczył 3 walki, jedną wygraną i dwie przegrane i zajął 34. miejsce, a startowało w niej 39 zawodników - dodaje Tomasz Łapiński.

W kategorii wagowej 65 kg, najliczniejszej jeśli chodzi o ilość startujących zawodników, bo aż 42, startowało dwóch najmłodszych kadetów z ZKS. Hubert Walaszczyk stoczy trzy walki i zajął 28 miejsce, a Krzysztof Kubala po trzech walkach zajął 32. miejsce, a startowało w niej 42 zawodników.

- Warto wskazać, że turniej w Warszawie stanowi jeden z dwóch turniejów eliminacyjnych do Mistrzostw Polski kadetów, dlatego jego ranga i znaczenie przyciąga zawodników z całej Polski, w turnieju wzięło udział ponad 160 zawodników z 50 klubów sportowych. Drugi turniej eliminacyjny, do którego przygotowują się nasi zapaśnicy odbędzie się za miesiąc w Kostrzynie nad Odrą. Nasza drużyna kadetów liczy obecnie 9 zawodników, niestety dwóch z powodu kontuzji nie mogło stanąć do walki w turnieju w Warszawie - podkreśla trener.

Kadeci i młodzicy szykują się obecnie do turnieju w Radomsku, organizowanego przez klub, który pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Radomska i Starosty Radomszczańskiego, odbędzie się w sobotę 11 marca, w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. Szkolnej w Radomsku.

Więcej o:
zks zks radomsko zapasy radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE