Zapaśnicy z Radomska na OOM

Zapaśnicy z Radomska na OOM Fot. UKS Zapaśnik Radomsko

Od piątku do niedzieli 21-23 kwietnia 2023 r. w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Śniadeckich w Koszalinie odbywała się 29. edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym - najważniejsza w sezonie dla kategorii wiekowej kadetów w zapasach klasycznych impreza. Do Koszalina udała się pięcioosobowa reprezentacja Radomska, gdyż uzyskanie kwalifikacji w dwóch Pucharach Polski pozwoliło na start pięciu zawodnikom radomszczańskich klubów: dwóm z UKS „Zapaśnik” Radomsko oraz trzem z ZKS Radomsko.

Radomszczańscy zapaśnicy rywalizowali na koszalińskich matach ze zmiennym szczęściem. Reprezentanci UKS wystąpili w dwóch kategoriach wagowych: Jakub Rozpara w kat. 65 kg oraz Wiktor Ciastko kat. 80 kg. Podobnie było w przypadku trzech zapaśników ZKS: Szymon Wilk i Fabian Marouf rywalizowali w kat.71 kg, a Filip Doroziński w kat. 80 kg. 

- Start w OOM był zwieńczeniem sezonu startowego kadetów.  W zawodach rywalizowali najlepsi zawodnicy z całego kraju, walcząc jednocześnie o przepustkę do udziału w Mistrzostwach Europy. Start w OOM to szansa na zdobycie ogromnego doświadczenia przez naszych zawodników, które zaprocentuje w przyszłości. Spodziewaliśmy się lepszego rezultatu, ale w tych zawodach okazało się to niemożliwe. Wracamy do Radomska bogatsi w doświadczenie i z planem na poprawę.  Za rok przyjedziemy tu jeszcze silniejsi - powiedział Mirosław Szyler, wiceprezes ds. Sportu UKS „Zapaśnik”.

Najlepszy wynik osiągnął Filip Doroziński zajmując V miejsce w swojej kategorii. W walce półfinałowej Filip przegrał z późniejszym zwycięzcą kategorii Stanisławem Fussym z AKS Piotrków Trybunalski. W pojedynku o brązowy medal, mimo ambitnej walki uległ zawodnikowi z  Gdańska. 

Indywidualnie zawodnicy z Radomska wywalczyli:

- Jakub Rozpara - XXIV miejsce 

- Szymon Wilk - XXIII miejsce

- Fabian Marouf - XIX miejsce

- Wiktor Ciastko - XII miejsce 

- Filip Doroziński - V miejsce 

Opiekę nad zawodnikami podczas wyjazdu sprawował trener UKS „Zapaśnik” Konrad Terka. 

Reprezentacja woj. łódzkiego wywalczyła wysokie II miejsce podczas olimpiady. 

Więcej o:
radomsko zapasy uks zapaśnik zks radomsko ogólnopolska olimpiada młodzieży
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE