Zanocuj w lesie. Już od 1 maja

Zanocuj w lesie. Już od 1 maja Fot. Nadleśnictwo Radomsko

Od 1 maja w Nadleśnictwie Radomsko funkcjonować będą 3 specjalne obszary leśne, gdzie miłośnicy nocowania w lesie będą mogli uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.

Przez ponad rok w wybranych miejscach trwał pilotaż tego typu aktywności. Jego wyniki były na tyle obiecujące, że postanowiono rozszerzyć jego działanie na prawie wszystkie nadleśnictwa w Polsce.

W Nadleśnictwie Radomsko obszar „Zanocuj w lesie” to ponad 1500 ha lasu w 3 różnych lokalizacjach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Szczegółowe mapy można znaleźć w Banku Danych o Lasach.

- Pamiętaj, aby dobrze przygotować się do wyprawy. W miejscu, do którego się udajesz nie będzie ławek, stołów, kuchni, czy wiaty, w której możesz schronić się przed wiatrem. Ubierz się odpowiednio. Przygotuj suchy prowiant, bo na terenie radomszczańskich obszarów nie można rozpalać ognisk. Kiedy rano obudzisz się wypoczęty nie zapomnij, aby posprzątać po sobie wszystkie ślady, które zostawiłeś. Miejsce, w którym biwakujesz musisz przywrócić do stanu wyjściowego zgodnie z zasadą leave no trace (z ang. nie zostawiaj po sobie śladów) – czytamy w komunikacie.

W jednym miejscu może teraz nocować maksymalnie dziewięć osób, przez nie dłużej niż dwie noce z rzędu. W tym przypadku zgłoszenie nie jest wymagane.

Jeśli chcesz nocować dłużej i/lub w większym gronie musisz dokonać zgłoszenia. Możesz to zrobić za pomocą formularza internetowego lub wysyłając wymagane Regulaminem dane na adres: radomsko@lodz.lasy.gov.pl

W lasach objętych Programem wszystkie prace z zakresu gospodarki leśnej, jak i czynności łowieckie prowadzone są bez zmian. Lista aktualnie prowadzonych prac z zakresu pozyskania jest dostępna tutaj. Należy stosować się do wszystkich aktualnie obowiązujących na danym terenie zakazów i ostrzeżeń.

Więcej o:
radomsko lasy nadleśnictwo radomsko zanocuj w lesie akcja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE