Zamkną 17 kilometrowy odcinek DK1 Kamieńsk - Radomsko

Zamkną 17 kilometrowy odcinek  DK1 Kamieńsk - Radomsko

W najbliższy weekend, zamknięty będzie blisko 17 kilometrowy odcinek DK 1 między Kamieńskiem i Radomskiem, w związku z kolejnymi pracami związanymi z budową autostrady A1 w naszym regionie.

- Chodzi o konieczność wyburzenia dwóch wiaduktów biegnących nad budowaną trasą, a prac wyburzeniowych nie można prowadzić przy utrzymaniu ruchu. Prace rozpoczną się w piątek 6 marca o godzinie 21.00, a zakończą w poniedziałek 9 marca o godzinie 6.00 – informuje Maciej Zalewski, rzecznik GDDKiA w Łodzi.

W tym czasie wyznaczone zostaną objazdy dla jadących w kierunku południowym: w Kamieńsku z DK1 zjazd na DW484 do DK91. Dalej DK91 do Radomska, skąd obwodnicą należy dojechać do ul. Unii Europejskiej i dalej Łódzką do DK42, którą dojedziemy do DK1. Analogicznie dla jadących od strony Katowic w kierunku Łodzi.

W związku z wyburzeniem wiaduktów na drogach powiatowych: Kamieńsk–Pytowice i Dobryszyce–Blok Dobryszyce, dla okolicznych mieszkańców wyznaczono objazdy, dzięki którym będą mogli przejechać z jednej strony budowanej autostrady na drugą.

- Taki stan rzeczy utrzyma się do czasu oddania nowych wiaduktów. Będą one miały nośność  odpowiadającą współczesnym wymogom  i znacznie większy poziom bezpieczeństwa, w porównaniu ze starymi przeprawami. Jezdnia będzie szersza, a poza tym pojawi się na nich ścieżka pieszo-rowerowa, co znacznie poprawi komfort i bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu - dodaje rzecznik Zalewski

Zgodnie z deklaracjami wykonawcy, wiadukty mają stanąć do końca bieżącego roku. 

Więcej o:
autostrada A1 autostrada A1 budowa autostrady A1 autostrada budowa radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE