Zamień samochód na rower i wygraj nagrodę

Zamień samochód na rower i wygraj nagrodę Fot. pixabay.com

Starostwo Powiatowe w Radomsku przyłącza się do akcji „Dzień bez samochodu”. Zachęca mieszkańców powiatu, by 22 września 2020 r. zrezygnowali z podróżowania samochodem i jako środek komunikacji wybrali rower. Dla osób, które podejmą wyzwanie przewidziano nagrody.

„Dzień bez Samochodu” to międzynarodowa kampania proekologiczna świętowana corocznie 22 września, która kończy obchodzony od 16 września Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (Tydzień Mobilności). Celem „Dnia bez Samochodu” jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach nadużywania samochodu, przekonanie ludzi do alternatywnych środków transportu oraz promocja transportu publicznego.

- Z uwagi na pandemię koronawirusa COVID-19 rezygnujemy z przygotowania masowego wydarzenia promującego „Dzień bez Samochodu”, ale nie wycofujemy się z popularyzacji jego idei. Organizując event „Garnitury na rowery” zachęcamy wszystkich, zwłaszcza osoby publiczne, by w tym dniu zrezygnowali z jazdy samochodem na rzecz alternatywnego, ekologicznego środka transportu – mówi wicestarosta Jakub Jędrzejczak.

Dla śmiałków, którzy podejmą wyzwanie, Starostwo przygotowało nagrody. Każdy mieszkaniec powiatu, który 22 września zrezygnuje z jazdy samochodem i udokumentuje swój udział w akcji, umieszczając w dyskusji pod wydarzeniem swoje zdjęcie z ekologicznym środkiem transportu, otrzyma pamiątkowy gadżet: 17-częściowy zestaw narzędzi rowerowych, w skład którego wchodzi wielofunkcyjne narzędzie oraz dodatkowe akcesoria (zestaw naprawczy).

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański starostwo radomsko dzień bez samochodu
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE