Radomsko, Łódzkie 13.0o Sobota, 21 Września 2019

Zaloguj się! Zagraj i wygraj!

Kultura i rozrywka
Jacek Paszewski

Już po raz szósty radomszczański Elektryk rusza z konkursami: „Informatyczny Puchar” i „Elektronika to jest to!”. Wystarczy się zalogować i wystartować rozwiązując testy w dniach 11 i 12 marca 2019 roku.

A jak to zrobić? Należy uruchomić strony: www.puchar.zse-e.edu.pl oraz www.elektronik.zse-e.edu.pl i zalogować się.

Organizatorzy „Informatycznego Pucharu”- konkursu wiedzy o komputerach zapraszają do udziału młodzież ze szkół średnich, gimnazjów oraz szkół podstawowych. Startować można w kategoriach JUNIOR, MASTER oraz nowej kategorii FILM!. 

W konkursie filmowym mogą wziąć udział zespoły uczniów, których zadaniem jest nakręcenie filmu profilaktycznego przedstawiającego jeden z problemów środowiska online. Może to być przykładowo zagadnienie cyberprzemocy, hejtu czy fake news’ów – coś, czego w sieci nie chcemy, przed czym czujemy strach czy się bronimy.

Jak co roku konkursy wspierają liczni sponsorzy: Społeczna Akademia Nauk w Radomsku, ESBANK, Ardagh Group, Sklep komputerowy APS oraz niezawodny JYSK. Konkurs informatyczny i elektroniczny odbywają się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta w Radomsku.

Z kolei konkurs „Elektronika to jest to!” przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Osoby, którym w testach 11 i 12 marca pójdzie najlepiej wezmą udział w wielkim finale 22 marca 2019 r. Podczas uroczystej gali zwycięzcom zostaną wręczone nagrody, będzie też możliwość obejrzenia nagrodzonych najlepszych filmów. Atrakcją finału będzie gość specjalny - youtuber Szymon Chałupka, prowadzący kanał „Filmujemy”, z którym będzie można porozmawiać.

komentarze