Zalety zastosowania lameli w salonie

Zalety zastosowania lameli w salonie

Lamele ścienne stały się hitem aranżacyjnym już kilka lat temu i od tamtego czasu nie wychodzą z mody. Dobrze komponują się z różnymi stylami, a także są funkcjonalne w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu. Dlaczego warto wybrać lamele do swojego salonu? Zobacz, jakie zalety ma zastosowanie tego rozwiązania!

Wydzielanie przestrzeni

Salon to z reguły centrum życia w każdym domu. Spędzamy w nim czas z najbliższymi, rozmawiamy, oglądamy telewizję. Sprzęty elektroniczne – telewizor, odtwarzacze, czy głośniki znajdują się bardzo często na jednej, wydzielonej do tego ścianie, tworząc domowy kącik multimedialny. W tym miejscu świetnie sprawdzają się lamele. Bardzo często są traktowane jako praktyczny i estetyczny sposób na stworzenie ścianki telewizyjnej. Będą elegancko prezentowały się jako tło dla sprzętów elektronicznych, funkcjonalnie wydzielą przestrzeń, a także będą estetycznie współgrały z aranżacją pozostałej części pomieszczenia. Dobrze wyglądają zarówno w klasycznym, minimalistycznym wnętrzu, jak też w przestrzeniach designerskich, czerpiących z najnowszych trendów aranżacji wnętrz. Lamele ścienne w różnych kolorach, idealnie pasujące do każdego salonu, znajdziesz w sklepie Decordom Olsztyn - https://www.decordomolsztyn.pl/.

Właściwości izolacyjne

Lamele stosuje się przy sprzętach elektronicznych z jeszcze jednego, czysto praktycznego powodu. Cechują się dużymi możliwościami pod względem izolacji – zarówno cieplnej, jak i akustycznej. Jeżeli często urządzasz głośne seanse filmowe lub jesteś miłośnikiem muzyki, lamele na ścianie w pobliżu Twoich sprzętów pozwolą na stłumienie hałasu przedostającego się poza salon.

Sztukateria to też sposób na wprowadzenie odrobiny ciepła do pomieszczenia, dosłownie i w przenośni! Lamele mogą sprawić, że przestrzeń w salonie będzie bardziej zamknięta i przytulniejsza, ale też pozwolą na skuteczniejsze dogrzanie pomieszczenia. W Twoim salonie może być więc cieplej pod każdym względem!

Duża wytrzymałość materiałów

Wybierając wysokiej jakości lamele ścienne ze sklepu Decordom, wiesz, że będą one na tyle wytrzymałe, że posłużą Ci przez wiele lat. Ich wygląd nie zmieni się niekorzystnie pod wpływem promieni słonecznych. Są odporne na uderzenia i inne uszkodzenia mechaniczne, więc warto zastosować je w miejscach, gdzie jest ryzyko częstych otarć i brudzenia ściany. Oprócz tego, wiele modeli sztukaterii ściennej do salonu nadaje się też do innych pomieszczeń, np. kuchni lub łazienki. Jest tak ze względu na ich wodoodporność. Są przystosowane nawet do częstego, regularnego kontaktu z wilgocią, a jest to cecha niezbędna dla każdego wyposażenia przeznaczonego do pomieszczeń, w których kąpiemy się lub gotujemy i myjemy naczynia każdego dnia.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE