Zalety używanych i nowych samochodów

Zalety używanych i nowych samochodów

Osoby, które zamierzają kupić samochód często zastanawiają się czy zdecydować się na nowy model z salonu czy wybrać używany pojazd. Jak się okazuje rynek modeli używanych w Polsce z roku na rok rośnie. Z raportu AAA Auto wynika, że w styczniu 2018 zanotowano 160 000 więcej ofert sprzedaży samochodów używanych niż w tym samym miesiącu rok wcześniej. Porównując pojazdy nowe i używane trzeba pamiętać, że obie kategorie mają wiele zalet.

Samochody używane

Czynnikiem, który w wielu przypadkach determinuje kupno danego pojazdu jest cena. Okazuje się, że po roku użytkowania, wartość samochodu spada o około 40%, a po dwóch, trzech latach nawet o 60%. Z tego wynika, że wysokiej klasy pojazd można kupić już za kilkanaście – kilkadziesiąt tysięcy złotych. Poza tym, oferta na rynku samochodów używanych jest tak szeroka, że każdy zainteresowany znajdzie pojazd dopasowany do swoich potrzeb. Nie każdego stać też na nowy model prosto z salonu, samochody używane pozwalają na wymianę pojazdu nawet posiadaczom mniejszego budżetu. Ponad to, pojazd z komisu jest sprawdzony w różnych warunkach, a sprzedawca może udostępnić klientowi opinie użytkowników. Dodatkowo, istotne jest, że opłaty za ubezpieczenie i za naprawę usterek są niższe niż w przypadku nowych samochodów. Decydując się na kupno używanego pojazdu najlepiej skorzystać ze sprawdzonych komisów samochodowych jak: autakrajowe.com.pl, który działa na polskim rynku od 16 lat. W takich firmach ma się zagwarantowaną profesjonalną i fachową obsługę oraz pełną dokumentację pojazdu. Ponad to, przedsiębiorstwo posiada w ofercie usługi kompleksowe np. holowanie, serwisowanie pojazdu, sprzedaż opon czy tapicerowanie samochodu.

Pojazdy z salonu

Nowe samochody również mają wiele zalet. Przede wszystkim, producent daje gwarancję na kupiony model. Dzięki temu, naprawy i przeglądy w trakcie jej trwania są darmowe. Pojazdy wyposażone są w coraz to nowsze technologie podnoszące bezpieczeństwo użytkowania. Ponadto, kupując samochód z salonu możemy dokładnie wybrać kolor, wersję silnika, markę, dodatki multimedialne. Pojazd zostaje skonfigurowany według potrzeb i preferencji klienta. W wielu przypadkach, nowe samochody są tańsze w eksploatacji niż te z rynku wtórnego. Dodatkowo, posiadanie pojazdu z salonu jest symbolem prestiżu i elegancji. Szczególnie dotyczy to osób zajmujących wysokie stanowiska.

Samochód używany vs nowy

Jak widać oba rodzaje samochodów posiadają wiele zalet. Nie można jednoznacznie stwierdzić, która opcja jest lepsza. Wszystko zależy od preferencji nabywcy. Trzeba jednak pamiętać, że im starszy samochód, tym bezpieczeństwo jazdy spada, nie znaczy to jednak, że samochód zakupiony na rynku wtórnym nie posłuży jeszcze wiele lat. Poza tym, pojazdy czołowych producentów są niezwykle wytrzymałe, więc wybierając kilkuletni samochód znanej marki można mieć pewność, że jest sprawny.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE