Zalety treningu siłowego

Zalety treningu siłowego

Trening siłowy większości z nas kojarzy się z nadmiernie rozbudowanymi mięśniami. Kobiety często rezygnują z tego rodzaju treningu, skupiając się raczej na ćwiczeniach aerobowych. To błąd. Ćwiczenia siłowe mają wiele zalet i są przeznaczone nie tylko dla mężczyzn, ale też dla kobiet.

Zakup karnetu na siłownię to inwestycja w zdrowie, ładną sylwetkę, dobrą kondycję i samopoczucie. Ćwiczenia siłowe można wykonywać w domu, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt do ćwiczeń, wybrać właściwe obciążenie np. ze sklepu marbo-sport.pl

Utrata zbędnych kilogramów i poprawa jędrności skóry 

Jedną z ważnych zalet treningu siłowego jest szybkie spalanie kalorii i utrata zbędnych kilogramów. Ćwiczenia na siłowni poprawiają stan kości, stawów, więzadeł, zwiększają elastyczność stawów i więzadeł, co korzystnie wpływa na pracę całego układu ruchowego. 

Ponieważ podczas ćwiczeń siłowych poprawia się krążenie krwi, skóra staje się lepiej odżywiona i dotleniona. Po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń można zauważyć poprawę jędrności skóry. Zmniejsza się cellulit. 

Poprawa pracy układu krążenia 

Za pomocą ćwiczeń z obciążeniem można wzmocnić też mięsień sercowy i poprawić pracę układu krążenia. Regularne ćwiczenia na siłowni zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Zwiększają elastyczność naczyń krwionośnych, usprawniają przepływ krwi. To sposób na utrzymanie ciśnienia krwi na odpowiednim poziomie. 

Poprawa samopoczucia

Ćwiczenia na siłowni to doskonały sposób na poprawę samopoczucia. Pomagają rozładować złe emocje, pozbyć się stresu i napięcia psychicznego. Hormony szczęścia uwalniane w organizmie podczas treningu dodają energii, redukują zmęczenie, mobilizują do działania. 

Lepsza koncentracja i skupienie

Podczas treningu siłowego musimy maksymalnie skoncentrować się na ćwiczeniach. Treningi na siłowni pozytywnie wpływają na nasze skupienie i koncentrację podczas pracy, nauki i podczas wykonywania zwykłych codziennych czynności. 

Zwiększenie gęstości kości, większa siła i wytrzymałość 

Trening siłowy zwiększa gęstość i wytrzymałość kości. To bardzo ważne w przypadku kobiet, które w późniejszym wieku narażone są na osteoporozę. 

Treningi siłowe zwiększają naszą siłę i wytrzymałość. To przekłada się na komfort wykonywania codziennych czynności. 

Większa pewność siebie

Ćwiczenia na siłowni zwiększają poczucie własnej wartości. Dodają pewności siebie. 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE