Zalety budowy tarasu na regulowanych wspornikach

Zalety budowy tarasu na regulowanych wspornikach

Jeśli planujesz wybudowanie tarasu w przydomowej przestrzeni, warto zapoznać się z różnymi metodami oraz produktami, które mogą Ci się przydać podczas prac. Nowoczesnym rozwiązaniem są tarasy wentylowane oraz wsporniki regulowane, które znacznie ułatwiają stworzenie miejsca do relaksu. Zobacz, jakie są zalety takiego wyboru.

Taras wentylowany – co to takiego?

Systemy tarasowe wentylowane to popularny wybór w ciągu ostatnich kilku lat. Nie wymagają przygotowania wylewki. Posadzkę montuje się bezpośrednio na wspornikach, których wysokość można regulować. Nie stosuje się też fug ani klejów czy zapraw. Taras wykonany w ten sposób nie odbiega estetyką od innych systemów tarasowych.

Możliwość montażu na nierównym podłożu

Częstym problemem utrudniającym budowę tarasu jest rodzaj podłoża, na którym planujesz przeprowadzić prace. Jego wyrównanie lub przygotowanie wylewki wymaga dużych nakładów finansowych. Nie jest to też czynność, którą jest w stanie wykonać amator prac ogrodowych – potrzebna jest profesjonalna ekipa. Możliwość regulacji wsporników przy budowie tarasu wentylowanego pozwala na dostosowanie ich wysokości do potrzeb. Wyrównasz w ten sposób teren bez wylewki oraz prac wymagających wiedzy i skomplikowanych narzędzi. Rozwiązanie to sprawdzi się zarówno na terenach o nierównej powierzchni, jak też na trawie lub innej nieprzygotowanej nawierzchni. Wsporniki z możliwością regulacji do budowy tarasu znajdziesz w sklepie Julomax - https://julomax.pl/Wspornik-regulowany-tarasowy-120-220-mm.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Podczas prac remontowych nie mniej istotne są kwestie finansowe, ponieważ często do dyspozycji jest ograniczony budżet. Wykorzystanie wsporników regulowanych to łatwy sposób na oszczędności finansowe. Nie będziesz musiał przeznaczać środków na wykonanie wylewki, narzędzia, czy wynajem profesjonalnej ekipy budowlanej.

Funkcjonalność połączona z estetyką

Pod posadzką wykonaną na wspornikach powstaje przestrzeń, którą można wykorzystać w praktyczny sposób. Poprowadzisz tamtędy niezbędne instalacje, np. kable elektryczne. Funkcjonalność zostanie w ten sposób połączona z estetyką, ponieważ nie będą one znajdować się na widoku. Możesz też zastosować maskownice, które dodatkowo zakryją przestrzeń pod deskami.

Nie tylko do prywatnego ogródka

Tarasy wentylowane montowane na regulowanych wspornikach to rozwiązanie bardzo uniwersalne, które jest chętnie wykorzystywane nie tylko w przydomowych ogródkach. Brak konieczności zastosowania wylewki powoduje, że są łatwe zarówno w montażu, jak i ewentualnym demontażu. Zbudowany w ten sposób taras łatwo przeniesiesz też w inne miejsce. Dzięki temu możesz wybudować go np. przy wynajmowanym lokalu restauracyjnym, gdzie zachodzi ryzyko, że za jakiś czas będziesz musiał opuścić dane miejsce ze swoją działalnością. W łatwy sposób stworzysz przestrzeń tarasową dla klientów, a w razie potrzeby usuniesz taras bez dużych nakładów pracy i kosztów, a także pozostawiania śladów na dzierżawionym terenie.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE