„Załatw” z Sipą

„Załatw” z Sipą Fot. M. Kołaczkowski

(...) Nawiązując do wcześniejszych rozmów przeprowadzonych z kierownictwem Klubu Victoria oraz z władzami samorządowymi, a także analizując szereg pism, Wydział Gier Łódzkiego Związ-ku Piłki Nożnej Delegatura w Piotrkowie Trybunalskim zmuszony jest nie dopuście boisko w Żytnie przy ul. Strażackiej do rozgrywek w sezonie 2023/2024. Weryfikacja boiska oraz licencja dla klubu na w rozgrywkach klasy Okręgowej Seniorów została przyznana warunkowo do 30.06.2023r. z uwagi na zapewnienia władz samorządowych o budowie zaplecza sportowego w obrębie stadionu w Żytnie (...).

To fragment pisma skierowanego 24 maja do prezesa KS Victoria Żytno z Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, delegatury w Piotrkowie Trybunalskim.

Mamy połowę czerwca i niestety w temacie nic się nie zmieniło. Wszystko wskazuje na to, że drużyna Viktorii Żytno nie wystąpi już w sezonie jesiennym rozgrywek.

Zdaniem prezesa klubu Sebastiana Grzegorczyka, zapewnienia Mirosława Ociepy wójta Gminy Żytno, były i są bez pokrycia.

- Jestem gotowy do współpracy. Zależy mi na wypracowaniu optymalnych warunków. W niedługim czasie chcę rozmawiać na ten temat z przedstawicielami klubu, chcę ze sprawa zapoznać radnych mojej gminy z Komisji Kultury i Sportu – tak komentował dla naszego portalu 25 maja całą sytuację Mirosław Ociepa, wójt Gminy Żytno.

- Nie zostałem zaproszony na to spotkanie. Nie otrzymałem żadnej informacji konkretnej od wójta jedynie taką propozycję ... załatw z Sipą (Stanisław Sipa - Łódzki Związku Piłki Nożnej, kierownik delegatury w Piotrkowie Trybunalskim – red.), aby jeszcze na pół roku przedłużył licencję. To mnie zamurowało. To był tekst wprost z czasów PRL. Wójt chyba nie zauważył, że żyjemy w innych czasach – komentuje w rozmowie na portalu Radomsko24.pl Sebastian Grzegorczyk, prezes Victorii Żytno.

Rozmowa z prezesem Klubu Sportowego Victoria Żytno Sebastianem Grzegorczykiem, w piątek 16 czerwca o godzinie 19.45.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk sebastian grzegorczyk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE