Zakupy świąteczne - jak wybrać odpowiedni prezent?

Zakupy świąteczne - jak wybrać odpowiedni prezent? Fot. pixabay.com/ UOKiK

Kosmetyki, elektronika, biżuteria — to jedne z najczęściej wybieranych prezentów pod choinkę. Pracownicy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów radzą, jak kupować, by prezent był trafiony.

Okres przedświąteczny to czas, kiedy chętnie kupujemy i wydajemy więcej, z myślą o prezentach dla bliskich. Pracownicy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypominają o podstawowych prawach konsumentów oraz podpowiadają, na co zwrócić uwagę przy świątecznych zakupach.

- Kupujmy świadomie i nie dajmy się ponieść szałowi zakupów. Działajmy zgodnie z aktualnym trendem odpowiedzialnej, zrównoważonej konsumpcji. Nie kupujmy dla samego kupowania. Niech te świąteczne prezenty będą przemyślane, a nasze decyzje zakupowe niech uwzględniają gust i upodobania osób obdarowywanych. Źle wybrane produkty np. kosmetyki czy ubrania mogą się zmarnować, gdy nie będą używane. Nietrafiony prezent stanie się odpadem i obciążeniem dla środowiska. Zaplanujmy zatem zakupy świąteczne z wyprzedzeniem i nie dajmy się ponieść impulsywnej konsumpcji, szkodliwej nie tylko dla środowiska, ile przede wszystkim – dla naszej kieszeni – mówi Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK.

Więcej o:
uokik informuje urząd ochrony konsumenta wyprzedaże prawa konsumenta wyprzedaże święta prezenty
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE