Zakorkowane wakacje? Niedługo rusza remont wiaduktu

W wakacje proponujemy przesiąść się na rowery, przejazd przez centrum Radomska może być bowiem znacznie utrudniony. A to dlatego, że pod koniec czerwca rozpocznie się remont wiaduktu.

W wakacje proponujemy przesiąść się na rowery, przejazd przez centrum Radomska może być bowiem znacznie utrudniony. A to dlatego, że pod koniec czerwca rozpocznie się remont wiaduktu.

 

Remont zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Ma się on rozpocząć tuż po zakończeniu Euro 2012.

- W ramach inwestycji będzie zburzony i wybudowany na nowo most na rzece Radomce oraz przebudowany fragment drogi między tym obiektem a wiaduktem drogowym nad linią kolejową. I będzie remontowany sam wiadukt. - mówi Jacek Szkup, kierownik rejonu GDDKiA w Radomsku.

 

Podczas remontu wiaduktu jedna nitka będzie remontowana, a drugą będzie odbywał się ruch samochodów. I mimo że wiadukt będzie częściowo przejezdny, to kierowców czekają spore utrudnienia. Dlatego też GDDKiA zaplanowała objazdy:

- Główny ruch tranzytowy w uzgodnieniu z miastem i powiatem przeniesiony zostanie na drogi miejskie wzdłuż Indesitu i na drogi powiatowe: Krasickiego, Kościuszki, do skrzyżowania Narutowicza - Mickiewicza, gdzie z powrotem wroci na drogę krajową. Natomiast kierowcy lokalni będą się poruszać drogami lokalnymi bocznymi, czyli ulicą Batorego, Pajdaka oraz ulicą Brzeźnicką - w takim zakresie, w jakim będzie to możliwe, czyli połową jezdni. - kontynuuje Jacek Szkup.

Na ulicy Brzeźnickiej w czasie remontu zostanie wprowadzone albo ręczne kierowanie ruchem, albo sygnalizatory.

 

Pierwszy etap remontu, a więc przebudowa samego wiaduktu, zakończy się do końca listopada. Cała inwestycja powinna być natomiast gotowa w połowie przyszłego roku.

Więcej o:
brzeźnicka wiadukt remont gddkia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE