Zakończyły się konsultacje w sprawie regulaminu Budżetu Obywatelskiego

Zakończyły się konsultacje w sprawie regulaminu Budżetu Obywatelskiego Fot. M. Patalan

W sali nr 104 Urzędu Miasta w Radomsku odbyło się dziś trzecie spotkanie konsultacyjne regulaminu Budżetu Obywatelskiego. Obecni na nim radomszczanie jednogłośnie przegłosowali przygotowany projekt, który zostanie teraz przedłożony radnym miejskim. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, uchwała w tej sprawie zostanie przyjęta pod koniec sierpnia.

Tym razem spotkanie było krótkie, trwało zaledwie kilkanaście minut. Po krótkiej dyskusji obecni na konsultacjach mieszkańcy zadecydowali w głosowaniu o przekazaniu projektu regulaminu radnym rady miejskiej w Radomsku. Ci mają się nim zająć po wakacyjnej przerwie.

Zobacz także: Jak powinien wyglądać budżet obywatelski? „W pierwszej kolejności trzeba zacząć robić autentyczne konsultacje z mieszkańcami”

- Terminy będą w tym roku napięte. Podczas ostatniej edycji na zgłaszanie projektów był miesiąc, ale jeśli my będziemy chcieli zrealizować głosowanie jeszcze w tym roku, będziemy musieli ten czas skrócić do tygodnia lub dwóch, zobaczymy, jak uda nam się zgrać harmonogram - tłumaczyła Wioletta Marcinkowska z Centrum Aktywności Obywatelskiej. 

Budżet Obywatelski powraca do Radomska po roku przerwy. Miasto zamierza przeznaczyć na ten cel ok. 1 mln złotych, natomiast mieszkańcy mogą zgłaszać projekty, których koszt nie przekracza 250 tys. zł. Głosowanie ma odbyć się na przełomie listopada i grudnia, a realizacja projektów - w 2022 r. 

Więcej o:
budżet obywatelski konsultacje budżet obywatelski radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE