Zakończył się remont mostu w Zagórzu

Zakończył się remont mostu w Zagórzu Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W ostatnich dniach października po generalnym remoncie oddany został do użytku most w Zagórzu, w gminie Gidle. Dzięki modernizacji obiektu znacznie poprawiło się bezpieczeństwo pieszych i zmotoryzowanych mieszkańców korzystających z drogi przebiegającej przez ten most.

Most w Zagórzu w gminie Gidle jest ważnym obiektem w systemie komunikacyjnym powiatu. Znajduje się na drodze powiatowej nr 3900E, która wraz z DP 3905E stanowi ciąg łączący drogę krajową nr 91 relacji Radomsko – Częstochowa z drogą wojewódzką nr 784 relacji Radomsko – Św. Anna i z drogą powiatową nr 3934E Radomsko – Kobiele Wielkie – Wielgomłyny (ten ciąg dróg łączy ze sobą trzy gminy: Kłomnice w pow. częstochowskim, Gidle i Kobiele Wielkie).

Przed remontem stan obiektu był zły (m.in. zniszczona była płyta nośna i balustrady). W ramach prac – po rozbiórce starych elementów – wykonana została nowa płyta, kapy żelbetowe i izolacja, nawierzchnia bitumiczna oraz bariery. Naprawiono przyczółki, umocniono skarpy i stożki nasypowe.

Koszt inwestycji wyniósł 797 901 złotych. Powiat pozyskał na to zadanie dotację w wysokości 282 600 złotych, z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Finansów.

Więcej o:
powiat radomszczański starostwo radomsko remont mostu zagórze gmina gidle inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE