Zakończył się remont mostu w Krzętowie

Zakończył się remont mostu w Krzętowie Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Dobiegł końca remont mostu w Krzętowie. Po wymianie wysłużonych i zniszczonych elementów przeprawa nad Pilicą powinna służyć mieszkańcom kolejne lata.

Most w Krzętowie, położony w ciągu drogi powiatowej, łączącej powiat radomszczański z gminą Kluczewsko, a dalej – z Włoszczową i Kielcami - jest niezwykle ważny nie tylko dla ruchu tranzytowego, ale przede wszystkim - dla mieszkańców okolicznych wsi. Wielu z nich ma bowiem pola po obu stronach rzeki, tymczasem inna najbliższa przeprawa (na DK nr 42), oddalona jest o około 20 kilometrów.

Zakończony w tym tygodniu generalny remont mostu był jedyną szansą na utrzymanie przejezdności obiektu. Jego drewniane elementy (poprzecznice, pokład jezdny, opaski bariery i poręcze) były już mocno zniszczone nie tylko przez deszcz, mróz i błoto, ale także przez ciągłe drgania powodowane ruchem kołowym, zwłaszcza - ciężkich maszyn rolniczych.

W ramach trwających od końca października prac zdemontowano zniszczone elementy (m. in. balustrady i poprzecznice), wykonano przekładki z papy termozgrzewalnej i odtworzono drewnianą konstrukcję mostu: belki, wsporniki, poprzecznice i słupki. Zabezpieczone przed korozją zostały też metalowe elementy mostu. Naprawiono przyczółki i stożki nasypów.

Koszt remontu zamknął się w kwocie 376 319 zł. Powiat otrzymał na to zadanie dofinansowanie z rezerwy Prezesa Rady Ministrów (w wysokości 80 proc. kosztów zadania).

Więcej o:
powiat radomszczański starostwo radomsko krzętów most krzętów remont mostu
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE