Zakończył się protest rolników na drogach w Radomsku i Przedborzu

Zakończył się protest rolników na drogach w Radomsku i Przedborzu

Zablokowane przez protestujących rolników ronda przy Brzeźnickiej, Targowej i Krakowskiej oraz w Przedborzu są już przejezdne. Zakończył się trwający od rana 20 marca rolniczy protest.

- Droga krajowa nr 42 przy ul. Brzeźnickiej 65, jak również rondo przy ulicy Krakowskiej i Targowej na drodze krajowej 91 zostały odblokowane po godz 19.00. Protest zakończył się także w Przedborzu - przekazał Dariusz Kaczmarek z radomszczańskiej policji.

Z kolei autostrada A1 w Kamieńsku będzie zablokowana w kierunku Piotrkowa Tryb. do godzin południowych 22 marca. Tam policjanci będą kierować na objazdy drogą wojewódzką 484 w kierunku Bełchatowa jak i DK 91 w kierunku Piotrkowa.

- Priorytetem policjantów było zapewnienie bezpieczeństwa zarówno podróżującym, jak i protestującym. Wszędzie tam, gdzie było to możliwe, funkcjonariusze ruchu drogowego kierowali samochody na objazdy, a w razie potrzeby zapewniali właściwą organizację ruchu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, którzy wykazali zrozumienie i cierpliwość podczas manifestacji rolników. Serdecznie dziękujemy wszystkim mediom, które zamieszczały informację o utrudnieniach w ruchu - dodał policjant. 

Dzięki współpracy policji z organizatorami, a także stosowaniu się protestujących oraz kierujących do poleceń funkcjonariuszy, zgromadzenia przebiegły spokojnie i bez incydentów.

Więcej o:
protest protest rolników akcja protestacyjna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE