Zakończył się kolejny długi strzelecki weekend klubu „10-ka”

Zakończył się kolejny długi strzelecki weekend klubu „10-ka” Fot. Klub 10-ka

W sobotę (5 października) Okręgowy Klub Strzelectwa Sportowego „10-ka” zorganizował na Strzelnicy Sportowej gminy Kobiele Wielkie w Jasieniu wielobój strzelecki dla Sekcji Wojskowej działającej przy PGE KWB Bełchatów o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa o/Bełchatów. Natomiast młodzi strzelcy Klubu „10-ka” brali udział w Mistrzostwach Polskich Młodzików na strzelnicy WKS ŚLĄSK Wrocław.

Zawody w wieloboju strzeleckim dla członków Sekcji Wojskowej były już dziesiątymi, które Klub „10-ka” zorganizował. W sobotniej rywalizacji strzelano z karabinu sportowego z celownikiem zamkniętym i otwartym, pistoletu sportowego oraz rzucano granatem ćwiczebnym na celność.

Zwycięzcy w klasyfikacji łącznej:
1. Hofman Piotr - 296 pkt.
2. Lisiewicz Paweł - 288 pkt.
3. Stępień Dariusz - 288 pkt.

Natomiast w niedzielę (6 października) Klub „10-ka” był organizatorem zawodów Klubowych w konkurencjach pistoletowych. Zawody zaplanowane w rocznym kalendarzu klubu odbyły się na Strzelnicy Sportowej firmy SPARTA na Wapiennikach. Startowało w nich 72 zawodników (głównie z radomszczańskiego klubu) rywalizując w czterech konkurencjach: pistolecie sportowym, centralnego zapłonu, centralnego zapłonu „szybkim” oraz strzelbie gładkolufowej.

- Dzięki świetnej pracy całej ekipy sędziowskiej zawody przebiegły bardzo sprawnie i już po godzinie 13 wręczaliśmy zwycięzcom poszczególnych klasyfikacji pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy zawodnikom za spędzenie tego niedzielnego przedpołudnia wspólnie na strzelnicy przy parującej grochówce
- informuje Sławomir Dziegieć, opiekun klubu.

Strzelała też młodzież

Od czwartku do niedzieli trwały na strzelnicy WKS ŚLĄSK Wrocław Mistrzostwa Polski Młodzików, w których startowali młodzi strzelcy z Radomska: Hania Rusin i Maks Kępiński. Młodzicy nie zanotowali jednak istotnych osiągnięć plasując się na dalszych miejscach. Należy te starty potraktować jako strzelecką lekcję przed kolejnymi zawodami - 27 października w Łebie.

Sukcesem zakończył się za to udział Wiktora Blada, juniora na rozgrywanym w tym samym czasie zawodach we Wrocławiu Finale Pucharu Polski. W klasyfikacji juniorów Wiktor wystrzelał TRZECIE miejsce w konkurencji pistolet sportowy. W pistolecie pneumatycznym i dowolnym był czwarty.

Słowa uznania należą się zawodnikowi z zaprzyjaźnionego Klubu SOKÓŁ Zduńska Wola - Hubertowi Ratajczykowi. Hubert wystrzelał podczas tych Mistrzostw Polski Młodzików ZŁOTY medal w konkurencji pistolet sportowy.

Więcej o:
klub strzelecki 10-ka radomsko zawody strzeleckie klub 10-ka radomsko zawody pistolet sportowy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE