Zakończenie roku szkolnego inne niż wszystkie

Zakończenie roku szkolnego inne niż wszystkie

Uczniowie rozpoczynają dziś wakacje. Zakończenie roku szkolnego jest jednak inne niż wszystkie dotychczasowe. To z powodu epidemii koronawirusa.

Z powodu epidemii koronawirusa przez znaczną część drugiego półrocza uczniowie nie uczęszczali do szkół. Zajęcia edukacyjne prowadzone były zdalnie. Nietypowe jest również zakończenie roku szkolnego.

Nie ma akademii, spotkań w klasach i uroczystego rozdania świadectw. We wszystkich szkołach zakończenie roku szkolnego organizowane jest z zachowaniem reżimu sanitarnego. Jest tak m.in. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 w Radomsku.

Każda klasa ma wyznaczoną inną godzinę odbioru świadectw. Dokumenty potwierdzające promocję do kolejnej klasy uczniowie odbierają w różnych punktach, zlokalizowanych na terenie szkoły. Wszyscy muszą posiadać maseczki ochronne i zachować odpowiedni dystans. Przed wejściem do budynku przeprowadzana jest dezynfekcja dłoni.

- Szkoda, że zakończenie roku szkolnego nie było tak uroczyste jak poprzednie. W tym roku mam świadectwo z czerwonym paskiem. Żałuję, że nie mogłam go odebrać w sali gimnastycznej. Mam nadzieję, że we wrześniu wrócimy do szkoły – usłyszeliśmy od jednej z uczennic.

Czytaj też: Od początku września dzieci i młodzież wracają do szkół

Więcej o:
radomsko zakończenie roku szkolnego wakacje psp9 w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE