Zakończenie klas trzecich w II LO

W piątek 25 kwietnia licea pożegnały tegorocznych maturzystów. Prezentujemy relację z zakończenia roku w II Liceum Ogólnokształcącym.

W piątek 25 kwietnia licea pożegnały tegorocznych maturzystów. Prezentujemy relację z zakończenia roku w II Liceum Ogólnokształcącym.
foto Aleksandra Kluszczyńska

Akademia rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły, Sławomira Kowalczyka oraz przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, Anny Kwiecień. Oboje żegnali tegorocznych maturzystów i dziękowali im za wspólnie spędzone trzy ostatnie lata. Potem przystąpiono do rozdawania nagród - a, jak na uczniów dobrej szkoły przystało, trwało ono długo, bo i świadectw z wyróżnieniem było całkiem sporo.

 

Najwyższą średnią klasową uzyskała klasa III D "mat-fiz" (4,56), a tuż za nimi uplasowała się klasa IIIB "biol-chem". Jak widać nie bez powodu są to klasy określane mianem prestiżowych. Uczeń, który uzyskał najwyższą średnią (5,5 - naprawdę jest to wykonalne w liceum!) to Marcin Piotrowski, który uczęszczał do klasy biologiczno-chemicznej. Kolejnym etapem uroczystości było przekazanie sztandaru uczniom klas drugich.

 

Wisienką na torcie była część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy IID (mat-fiz) - w żartobliwy sposób przedstawili oni sposoby na osiągnięcie sukcesu w liceum - zdaniem aktorów, skończenie liceum jest możliwe tylko wtedy, kiedy jest się mistrzem "ściemy i lewych zwolnień" - w małym stopniu taka umiejętność na pewno się przydaje. Nie zabrakło również wielu piosenek, które zawsze wybudzają publiczność z uśpienia podczas szkolnych akademii. Prawdziwym show okazała się punk-rockowa piosenka "Matura", śpiewana w oryginale przez znany zespół Farben Lehre, a na dzisiejszej akademii wykonana przez dwóch niezwykle uzdolnionych wokalnie i aktorsko uczniów. Niestety, choć zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami, poga nie było.Na sam koniec uczniowie rozeszli się do klas na ostatnią w swym życiu godzinę wychowawczą, a potem tłumnie zapełnili radomszczańskie pizzerie i kawiarnie w celu uczczenia tego ostatniego spotkania z klasą w komplecie.

Zdjęcia wykonała Aleksandra Kluszczyńska.

Więcej o:
ii lo ii lo baczyński zakończenie roku szkolnego maturzyści
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE