Zakład unieszkodliwiania odpadów nie będzie rozbudowany. Jest wyrok NSA

Zakład unieszkodliwiania odpadów nie będzie rozbudowany. Jest wyrok NSA

Nie będzie rozbudowy zakładu unieszkodliwiania odpadów przy ul. Narutowicza w Radomsku. Naczelny Sąd Administracyjny podtrzymał korzystny dla miasta i mieszkańców wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 2017 roku.

To już finał wieloletniej sprawy, która budziła wiele kontrowersji i obaw wśród mieszkańców. WSA w wyroku z października 2017 roku ocenia planowaną rozbudowę zakładu unieszkodliwiania odpadów firmy A.S.A. EKO-Radomsko (obecnie FCC Eko-Radomsko) za niezgodną z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego z 2008 roku. W uzasadnieniu wyroku podano, że sporna inwestycja, czyli rozbudowa zakładu nie służy obsłudze systemu kanalizacyjnego miasta Radomska, co jest podstawowym przeznaczeniem terenu. Nie jest też miejskim systemom inżynieryjnym. WSA po raz pierwszy badał sprawę pod względem zgodności z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Samorządowemu kolegium odwoławczemu, które prowadziło sprawę ze strony inwestora, przysługiwało jeszcze prawo do wniosku o kasację do Naczelnego Sądu Administracyjnego. NSA oddalił jednak skargę kasacyjną i utrzymał wyrok WSA w Łodzi.

(info: UM w Radomsku)

Więcej o:
radomsko asa radomsko wyrok rozbudowa zakład unieszkodliwiania odpadów fcc eko radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE